Logo
Wydrukuj tę stronę

Sporo wolnych miejsc w przedszkolach miejskich!

Wyróżniony Sporo wolnych miejsc w przedszkolach miejskich!

Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli publicznych w Gnieźnie, do których na chwilę obecną przyjęto już 314 dzieci, w tym: 202 trzylatków, 63 czterolatków, 40 pięciolatków i 9 sześciolatków. W najbliższy poniedziałek rusza rekrutacja uzupełniająca, w której do rozdania jest jeszcze 88 wolnych miejsc. Mogą o nie aplikować także dzieci spoza Gniezna.


Już wiadomo, że wbrew wcześniejszym obawom wystarczyło miejsc dla dzieci w gnieźnieńskich przedszkolach publicznych. Wczoraj w poszczególnych placówkach wywieszone zostały listy przyjętych. - Dzięki kilku działaniom, m. in. przeniesieniu Przedszkola nr 12 z ul. Kościuszki do nowego miejsca przy ul. Pocztowej, udało się stworzyć miejsca dla 392 przedszkolaków – przypomina Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna. Złożono tylko 365 wniosków, z czego z powodów nie spełnienia wymogów formalnych odrzucono osiem z nich. - Te wnioski zostały odrzucone z prostej przyczyny, że były to dzieci spoza miasta Gniezna – dodaje.

Ostatecznie do samej rekrutacji przystąpiło 357 kandydatów, z czego zakwalifikowano do przedszkoli 335 dzieci. - Tylko 314 rodziców potwierdziło chęć, aby do przedszkola ich dziecko chodziło o te dzieci zostały przyjęte po tej pierwszej rekrutacji – mówi dalej M. Powałowski. Najwięcej problemów z umiejscowieniem w przedszkolach było z 3-latkami. - Nie udało się przyjąć dwudziestu 3-latków, ale tylko z tej przyczyny, że mając do wyboru trzy przedszkola, rodzice wskazali tylko jedno, a w tym przedszkolu, które było dedykowane przez rodziców jako jedyny wybór zabrakło miejsc. Nie dało to nam możliwości poprzez aplikację elektroniczną przydzielenia tych dzieci do innych przedszkoli – tłumaczy.

Nic jednak straconego, bo już w najbliższy poniedziałek rusza nabór uzupełniający. - Już od poniedziałku ponownie zostanie uruchomiona strona internetowa z naborem do przedszkoli www.gniezno.przedszkla.vnabor.pl – informuje M. Powałowski. Tym razem do  procesu rekrutacji mogą już przystępować także dzieci spoza miasta Gniezna, mieszkańcy gmin ościennych. - W tej chwili dysponujemy jeszcze ok. 90 miejscami wolnymi. Jeżeli ktoś nie ubiegał się o miejsce w przedszkolu w pierwszym terminie, to trzeba się najpierw zarejestrować. Jeśli natomiast ktoś aplikował już w pierwszym terminie, to loguje się tym samym loginem i hasłem, co poprzednio – podpowiada wiceprezydent Gniezna.

Rekrutacja potrwa od 16 maja do 20 maja. Na stronie internetowej w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, w których przedszkolach i grupach są jeszcze wolne miejsca. - W trzech przedszkolach naboru w ogóle nie będzie, tj. Przedszkole nr 1 na osiedlu Łokietka, Przedszkole nr 6 przy ul. Wiosennej i Przedszkole nr 8 przy ul. Budowlanych. Trzeba zatem najpierw przeanalizować sobie, jakie są możliwości i dopiero potem można dokonać najlepiej zlokalizowanego wyboru. Wywieszenie listy kandydatów będzie miało miejsce 8 czerwca i od tego momentu trzeba będzie złożyć do 13 czerwca deklaracje potwierdzenia chęci wysłanie dziecka do danego przedszkola. Ogłoszenie list dzieci przyjętych do poszczególnych placówek nastąpi 15 czerwca – podsumowuje M. Powałowski.
Informacjelokalne.pl