http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Światełka ku pamięci Jana Pawła II zapłonęły...

Wyróżniony Światełka ku pamięci Jana Pawła II zapłonęły...

Dzisiaj o godz. 21.37, w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II w wielu oknach polskich domów zapłonęły świece. W naszym regionie, z jednej strony apelowali o to na portalach społecznościowych mieszkańcy niektórych miejscowości, jak choćby Sołectwo Gębarzewo, a z drugiej strony ks. abp Wojciech Polak poparł apel kard. Stanisława Dziwisza, abyśmy w godzinie odchodzenia Jana Pawła II do domu Ojca – dokonali aktu zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, błagając by ustała pandemia koronawirusa, jako znak duchowej wspólnoty możemy zapalić świecę w oknie.


Co roku, 2 kwietnia mieszkańcy gminy Czerniejewo spotykali się w świetlicy wiejskiej w Gębarzewie oraz na błoniach Żydowa, w miejscu gdzie w 1979 roku lądował papież Jana Paweł II, by wspomnieć rocznicę jego śmierci - tam od wielu lat Towarzystwo Przyjaciół Żydowa przygotowywało wieczorne czuwanie i wspólny śpiew. W tym roku, w związku z koronawirusem, obchody te przybrały inną formę.

W związku z koronawirusem, obchody 15. rocznicy śmierci Jana Pawła II miały inną formułę. Pomysłodawcy corocznych spotkań zaproponowali upamiętnienie rocznicy śmierci Papieża Polaka poprzez zapalenie w oknach naszych domów – o godz. 21.37 – „Światełka Pamięci Jana Pawła II”.

Z kolei ks. abp Wojciech Polak poparł apel kard. Stanisława Dziwisza, abyśmy w godzinie odchodzenia Jana Pawła II do domu Ojca – dokonali aktu zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, błagając by ustała pandemia koronawirusa, jako znak duchowej wspólnoty możemy zapalić świecę w oknie.

- W czasie epidemii, w czasie tak trudnej izolacji, kiedy przeżywamy lęk i cierpienie, powrót do momentu odchodzenia Jana Pawła II do domu Ojca niech będzie okazją do zjednoczenia w modlitwie, by zawierzyć Bożemu Miłosierdziu Polskę i świat - mówi Prymas Polski, cytowany na portalu archidiecezja.pl.

Dodaje, że wówczas wszyscy fizycznie i duchowo byliśmy razem na placach i ulicach, dziś natomiast możemy ten dzień przeżyć we wspólnocie duchowej, zwłaszcza o 21.37, w godzinie Jego odchodzenia.

Na gnieźnieńskich Winiarach, punktualnie o godz. 21.37 w wielu oknach zapłonęły świece ku pamięci Jana Pawła II...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.