http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zdalne nauczanie w powiecie gnieźnieńskim

Wyróżniony Zdalne nauczanie w powiecie gnieźnieńskim

Sytuacja związana z epidemią COVID-19 w dużej mierze wpłynęła na organizację edukacji w kraju. Zgodnie z rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej, po czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek oświatowych od 25 marca 2020 roku wprowadzono realizacje zadań oświatowych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.


Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, Wydział Edukacji i Sporu oraz Centrum Usług Wspólnych na bieżąco są w kontakcie z dyrektorami 15 placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest starostwo w Gnieźnie. Po czwartkowej konferencji pragnę zapewnić rodziców i uczniów, że dyrektorzy i nauczyciele podjęli szereg działań, by realizować podstawę programową w tym trudnym czasie.

W szkołach zajęcia realizowane są poprzez: wykorzystanie różnych platform wizualno-głosowo-tekstowych, e-dziennika, indywidualne formy komunikowania się nauczycieli z podopiecznymi, udostępnianie materiałów dydaktycznych itp. Pomimo wielu trudności, pracownicy szkół stanęli na wysokości zadania, dlatego, mimo pojawiających się obaw związanych z pensum w tym wyjątkowym okresie, informuję, że wynagrodzenia naliczane będą zgodnie z zasadnymi przepisami prawa i są w kompetencji dyrektora placówki.

Pragnę zaapelować do rodziców i uczniów o wyrozumiałość i cierpliwość, które z pewnością pomogą nam przetrwać ten trudny czas. Ze strony Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego pragnę zapewnić o podejmowaniu wszelkich możliwych działań, które zapewnią kształcenie i bezpieczeństwo młodego pokolenia w regionie.  

1 komentarz

  • Sli
    Sli poniedziałek, 30, marzec 2020 20:18 Link do komentarza Raportuj

    Szkoda tylko że wszystkie platformy edukacyjne są organizowane na prędce. Bez odpowiednich szkoleń, bez zaplecza sprzętowego. Żeby sprawnie pracować na takiej platformie, zarówno uczniowie jak i nauczyciele powinni przejść odpowiednie szkolenia. Ale do tej pory nie było na to pieniędzy,....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.