http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Radni walczą o wybudowanie ronda

Wyróżniony Fot. nadesłane Fot. nadesłane

Wioletta Nawrocka, radna gminy Gniezno i Tomasz Dzionek, radny miasta Gniezna, podjęli działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 194A z ulicą Gdańską w Gnieźnie, a także skrzyżowaniu tej drogi z drogą powiatową nr 2213P w Goślinowie. W tej sprawie wystosowano petycję do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.


W oświadczeniu radnych czytamy: - Działając jako przedstawiciele mieszkańców miasta Gniezna i gminy Gniezno, oświadczamy, że podjęliśmy się działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 194A z ulicą Gdańską w Gnieźnie, a także skrzyżowaniu tej drogi z drogą powiatową nr 2213P w Goślinowie.

Podjęliśmy decyzję o zbieraniu podpisów mieszkańców pod petycją do zarządcy drogi – Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, domagających się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 194A z ulicą Gdańską w Gnieźnie budowy ronda, które umożliwi bezpieczne przejście przez jezdnie pieszym, uspokoi ruch samochodowy, spowoduje zmniejszenie prędkości pojazdów a także udrożni to skrzyżowanie, w szczególności kierowcom wjeżdżającym na drogę wojewódzką od strony ulicy Gdańskiej i stacji benzynowej LOTOS.

W najbliższym czasie spodziewane jest zwiększenie natężenia ruchu samochodowego na tej drodze wojewódzkiej z kilku powodów:
1. planowanej zmiany oznakowania drogowego związanego z drogą ekspresową S5 odcinek Gniezno – Poznań – Wschód i Mieleszyn – Gniezno i oznakowania przejazdu w kierunku na Poznań i Toruń przez tą drogę wojewódzką,
2. budowy restauracji KFC w niedalekiej odległości od skrzyżowania, przy  ul. Gdańskiej (przy rondzie J. Kaczmarskiego),
3. inwestycji firmy TOSHIBA na nieruchomości położonej w bliskim sąsiedztwie skrzyżowania.

Wybudowanie ronda na tym skrzyżowaniu uznać należy za niezbędne i priorytetowe, albowiem w sposób wymierny i zdecydowany wpłynie ono na poprawę funkcjonowania mieszkańców miasta Gniezna i gminy Gniezno, zwiększy bezpieczeństwo na w/w drogach, udrożni wyjazd na drogę wojewódzką i ograniczy korki samochodowe w tym rejonie.  Jednocześnie wnosimy o zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej  nr 194A z drogą powiatową nr 2213P w Goślinowie poprzez stworzenie pasów wjazdu i wyjazdu na tą drogę powiatową. Ze względu na natężenie ruchu samochodowego korzystanie z tego skrzyżowania przez mieszkańców pobliskich miejscowości jest znacznie utrudnione. W najbliższej przyszłości należy się spodziewać znacznego zwiększenia natężenia ruchu na tym skrzyżowaniu  z przyczyn wskazanych wyżej.

Prośby o poparcie tej inicjatywy wysyłamy również do Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza, Wójta Gminy Gniezno Marii Suplickiej i Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego.

Petycję można podpisać tutaj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.