http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zaplanuj rok 2020 na Szlaku Piastowskim

Można planować podróż po Szlaku Piastowskim w 2020 roku. Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” po raz kolejny wydał Kalendarium wydarzeń na szlaku.


- Jak co roku, dzięki zaangażowaniu obiektów Szlaku Piastowskiego, udało nam się zebrać informacje odnośnie planów i wydarzeń, które odbędą się w przestrzeni szlaku – mówi Lidia Łączny, koordynator Szlaku Piastowskiego w Wielkopolsce. – Cieszę się, że wachlarz propozycji jest na tyle ciekawy, że każdy turysta i odwiedzający Szlak Piastowski znajdzie z pewnością coś dla siebie – dodaje.

Rodzinne Niedziele w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, wydarzenia związane z rocznicami, jarmarki, festyny, spacery z przewodnikiem będą uzupełnieniem dla znanych już i popularnych wydarzeń, takich jak Noc Kupały w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Festyn Archeologiczny w Biskupinie, Wągrowiecki Festyn Cysterski czy Letnie o Piastach Bajanie w Gieczu. Amatorzy wycieczek kulturalno-rozrywkowych z pewnością znajdą wiele niebanalnych propozycji, które pozwolą zaplanować niemal każdy weekend na szlaku w sezonie.

Po raz pierwszy także w harmonogramie zostały ujęte wydarzenia organizowane w Rogoźnie – miejscu ściśle związanym z postacią króla Przemysła II. - Gmina Rogoźno jest nowym członkiem Klastra Turystycznego „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” – wyjaśnia Lidia Łączny. – Wierzymy, że podjęte przez jej przedstawicieli działania pozwolą na stałe wpisać Rogoźno na mapę Szlaku Piastowskiego. Na razie serdecznie zapraszamy do udziału w proponowanych przez nią wydarzeniach - zaznacza.

Rok 2020 to także czas na kolejną inicjatywę pod nazwą „Weekend na Szlaku Piastowskim”. Jego piąta edycja odbędzie się tradycyjnie w czerwcu. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby oferta święta szlaku zainteresowała nie tylko turystów z Wielkopolski i Kujaw.

Kalendarium Szlaku Piastowskiego zostało przygotowane przez biuro stowarzyszenia Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” we współpracy z koordynatorem szlaku na Kujawach. Jest dostępne w Internecie, w formie drukowanej znajdzie się w obiektach Szlaku Piastowskiego, punktach informacji turystycznej oraz podmiotach usługowych. - Zawsze aktualną i uzupełnianą w ciągu roku wersję można znaleźć na stronie www.szlakpiastowski.pl oraz na platformach społecznościowych szlaku – podkreśla koordynator.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.