http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Powiatowa Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży już za nami

Wyróżniony Fot. Jerzy Andrzejewski Fot. Jerzy Andrzejewski

W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie w miniony wtorek odbyła się XXV Powiatowa Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży, jako jedna z licznych imprez kulturalnych i rekreacyjno-sportowych organizowanych w ramach cyklu XVI edycji spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”.


W imprezie udział wzięło udział ponad 320 dzieci i młodzieży z terenu miasta Gniezna i gmin powiatu gnieźnieńskiego (w tym dzieci wskazane przez Radę Osiedla Tysiąclecie i Stare Miasto). Celem imprezy była szeroko pojęta integracja środowisk dzieci pełnosprawnych oraz „sprawnych inaczej” o różnym stopniu niepełnosprawności, wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w imprezach kulturalnych oraz popularyzacja i kultywowanie imprez obrzędowych dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. Impreza organizowana była dwudziesty piąty rok z rzędu i na trwałe wpisała się w kalendarz spotkań kulturalnych na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Świąteczno–noworoczne życzenia przekazał uczestnikom Prezydent Miasta Gniezna  omasz Budasz i Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński.

Następnie w części artystycznej na scenie wystąpili artyści z grupy The Clown Circus Show Ruphert and Rico z Ostrowa Wielkopolskiego w programie artystycznym własnego autorstwa i aranżacji pn. „Kolęda do Świętego Mikołaja”. Artystów nagrodzono gromkimi brawami. Wręczono także pamiątkowe medale i nagrody zwycięzcom wcześniej przeprowadzonych przez Klub Sportowy „Stella” Gniezno i Dziecięcą Akademią Piłkarską „Chrobry Gniezno” -  konkurencji o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

Wśród najlepszych byli:
- wykonywanie najazdów na bramkarza: I miejsce – Damian Borecki, II miejsce – Adam Długosz, III miejsce – Adam Kaczmarek
- podbijanie piłeczki na kiju do hokeja dla najmłodszych: I miejsce – Szymon Zielonka, II miejsce – Kacper Długosz, III miejsce – Filip Fryza
- strzał w poprzeczkę: I miejsce – Wiktor Koszarowski, II miejsce – Marcel Nowak, III miejsce – Wiktor Bychowiec
- strzał do bramki z połowy boiska: I miejsce – Filip Mecherzyński, II miejsce – Emil Gozdowski, III miejsce – Aleksander Dębowski
- rzuty karne: I miejsce – Borys Ratajski, II miejsce – Antoni Trzciński, III miejsce – Kacper Wieczorek
- strzał do celu: I miejsce – Michał Półtoranos, II miejsce – Adam Leśny, III miejsce – Kamil Nowak

Na zakończenie imprezy pojawił się Gwiazdor, którzy w asyście śnieżynek, organizatorów i zaproszonych gości wręczył dzieciom paczki świąteczne ze słodyczami i innymi smakołykami.

Wśród organizatorów i zaproszonych gości w spotkaniu udział wzięli Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego – Jacek Kowalski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Przewodniczący Rady Osiedla Tysiąclecie - Mariusz Mądrowski, Radny Powiatu Gnieźnieńskiego – Telesfor Gościniak, radni miasta Gniezna Jan Budzyński, Marcin Jagodziński, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie Elżbieta  Pilarczyk, Kierownik Działu ds. Osób Niepełnosprawnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Hanna Łęga, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Kultury Starostwa Powiatowego, Przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto – Daria Danik, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego – Paweł Matkowski, Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński wraz z członkami władz stowarzyszenia Anną Stanowską, Justyną Banasik, Krzysztofem Wojciechowskim i Przemysławem Mularczykiem.

Spotkaniu gwiazdkowemu towarzyszyła przez cały czas, bardzo miła, przyjemna i świąteczna atmosfera. Organizatorami gwiazdki było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, Urzędu Miejskiego, I LO oraz lokalnych darczyńców.

Fot. Jerzy Andrzejewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.