http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnieński „Medyk” z nową ofertą edukacyjną!

Wyróżniony Fot. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie Fot. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie

W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca kształcenia zawodowego w Gnieźnie. Swoją szeroką ofertę edukacyjną przedstawiło Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie – dawny „Medyka”.


Konferencję rozpoczął starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński podkreślając znaczenie kształcenia zawodowego i współpracę WSCKZiU w Gnieźnie z jednostkami podległymi Starostwu w zakresie promowania zdrowia. Następnie głos zabrał Czesław Kruczek, zastępca  dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, który dokonał diagnozy rynku edukacyjnego w naszym regionie i przedstawił aktualną ofertę szkół podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Zwrócił również uwagę na możliwość poszerzenia jej o nowe kierunki i formy kształcenia.

„Medyk” kształci w zawodach medyczno-społecznych od ponad 50 lat. Aktualną ofertę kształcenia przedstawiła Halina Ciążyńska uzasadniając konieczność kontynuowania nauki w tych zawodach zmianami społecznymi zachodzącymi w Polsce. W oparciu o prognozy GUS na lata 2014-2050 zakłada, że ludność Polski zmniejszy się o około 4,5 mln osób a liczba ludzi w wieku 60+ stanowić będzie ponad 40 proc. całego społeczeństwa.

Współczesny rozwój medycyny wymusza jednak  przygotowanie odpowiednich kadr do  nowych wyzwań , stąd konieczność uruchomienia nowych kierunków: technik ortopeda, protetyk słuchu, asystentka stomatologiczna, technik sterylizacji medycznej. Kształcenie w powyższych zawodach można realizować w trybie dziennym, stacjonarnym, zaocznym oraz na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych. Z nową ofertą Centrum zapoznała nas Gabriela Giszczyńska-Marciniak.

- Szkoła dysponuje bardzo dobrą bazą dydaktyczną, mieszkaniową, rekreacyjną i sportową dla słuchaczy, uczniów i studentów uczących się w naszym mieście. Ma to ogromne znaczenie w całościowym  procesie kształtowania postaw i osobowości młodego pokolenia - powiedziała Renata Szwacińska-Rurek.

Fot. (3x) Starostwo Powiatowe w Gnieźnie

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.