http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnianie dla milusińskich

Wyróżniony Gnieźnianie dla milusińskich

Do akcji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie „Otul i nakarm” pieski ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie, włączyło się wielu hojnych gnieźnian, którzy 16 listopada na Rynek przynosili wszystko to, co jest bezdomnym zwierzętom potrzebne do życia: karmę mokrą i suchą, miski, obroże, smycze, kołdry, koce, poduszki, ręczniki, smakołyki, zabawki, legowiska.


Gnieźnianie nie zapomnieli też o kotach zostawiając dla nich drapaki, koszyki, karmy, smakołyki, zabawki itp. I chociaż kotów jest zdecydowanie mniej w schronisku, trafiają tam te porzucone i skrzywdzone przez człowieka. Podczas akcji zebrano: karmy mokrej 186,2 kg, karmy suchej 344 kg, karmy dla kotów- 4,75 kg mokrej i 6,31 kg suchej, ponadto 24 zabawki, 5 sztuk szczotek, 52 szt. misek, 1 drapak, 7 legowisk, 34 smycze, 1 kubraczek, 32 obroże duże i 34 małe, 5 kagańców 40 koców i 20 kołder.

Obecnie w miejskim schronisku przebywa ponad 60 piesków, 10 kotów i 4 jeże. Do schroniska trafiają różne psy: od niechcianych, zabłąkanych po takie, które przeżyły najgorsze okrucieństwo zadane przez człowieka; chore, pobite czy poranione. W schronisku zwierzęta są otoczone opieką począwszy od karmienia, leczenia czy nawet ratowania życia.

Ze schroniskiem współpracuje wiele społecznych opiekunów - Przyjaciół Schroniska, którzy wychodzą z psami na spacery, kąpią, pielęgnują, a tym samym uczą nabierania ufności do ludzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w naszą akcję, poświęcili swój czas i przynieśli dla zwierząt niezbędne do życia produkty.

Jednocześnie zachęcamy do adopcji zwierząt ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie ul. Kawiary 40. NIE KUPUJ-ADOPTUJ!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.