http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Wynik Krzysztofa Ostrowskiego i Roberta Gawła to jest katastrofa”

Wyróżniony „Wynik Krzysztofa Ostrowskiego i Roberta Gawła to jest katastrofa”

O sukcesie Pawła Arndta w walce o fotel senatora, o wyniku Platformy Obywatelskiej oraz o porażce wyborczej Krzysztofa Ostrowskiego i Roberta Gawła, z Piotrem Gruszczyńskim, starostą gnieźnieńskim i liderem powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, rozmawia Karol Soberski


- Jak ocenia Pan sukces Pawła Arndta w wyborach do senatu? Niespodzianka?
- To nie jest niespodzianka. Uważałem, że to będzie walka, jak to się mówi, łeb w łeb i tak było do końca. Zadecydowało ostatnie miasto Śrem i kiedy po tych wynikach, które dotarły do nas ze Słupcy, i okazało się, że Paweł ma minimalną przewagę, byłem przekonany o jego zwycięstwie.  Uznaliśmy, że senat może zostać zwrócony Platformie Obywatelskiej w naszym okręgu i tak się stało. I pan poseł nie miał wyjścia. Mobilizacja jego najbliższego otoczenia spowodowała, że wykazał się sporą aktywnością. Ciesze się niezmiernie jego sukcesem

- Platforma się tym sukcesem wzmocniła?
- Platforma jest w tym okręgu dobrze odbierana. Mnie osobiście cieszy świetny wynik w powiecie gnieźnieńskim. Nie znam jeszcze wyników do sejmu, ale papierkiem lakmusowym jest dobry wynik Pawła Arndta. I przyznaję, że to ja osobiście go namawiałem, żeby startował do senatu, ponieważ, mówiąc szczerze, Paweł Arndt nie był już zainteresowany, żeby startować do sejmu. Czuł się zmęczony całą tą sytuacją, natomiast cieszę się, że podjął tę rękawice i wystartował, bo się okazało z sukcesem.

- A jak ocenia Pan wynik Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie porażki wyborcze Krzysztofa Ostrowskiego i Roberta Gawła?
- Przy tak dobrych wynikach PiS-u w skali ogólnopolskiej, wynik Krzysztofa Ostrowskiego i Roberta Gawła to jest katastrofa do której doszło w naszym okręgu.  Generalnie to się cieszę, że pan poseł Dolata nie wyciąga żadnych wniosków i myślę że po eurowyborach, kierując pewne słowa do mnie na sesji, kompletnie nie rozumiał co tak naprawdę dzieje się w przestrzeni wyborczej. I dzisiaj nie mam nawet zamiaru wskazywać, gdzie tkwi jego błąd, ale on jest ewidentny. I anegdota. Otóż spotkał mnie człowiek na ulicy w Gnieźnie i powiedział „wy dmuchajcie i chuchajcie na posła Dolatę, bo dzięki niemu będziecie wygrywać”. Tak naprawdę to, co się w tej chwili wydarzyło, to pokazuje.

- Czy porażki tych dwóch parlamentarzystów PiS-u, szczególnie Roberta Gawła, nie wynika ze zbyt wielkiej pewności siebie tego kandydata?
- W środowiskach moich kolegów, którzy są też kolegami Roberta Gawła. Otóż ci ludzie są zszokowani co się stało z Robertem Gawłem, największym liberałem Gniezna, który się staje pierwszym socjalistą Gniezna. PiS jest partią socjalną, to jest partia socjalistyczna. Jeśli chodzi o gospodarkę, typowo lewicowa. I ja zupełnie nie wiem dlaczego Robert Gaweł, od którego się uczyłem polityki poprzez Unię Polityki Realnej, nagle przestawił się całkowicie. Co więcej, on jest przekonany, że cały czas przyświecają mu te same zasady co przed wieloma laty. To nie jest ten Gaweł którego poznałem wiele lat temu. To jest kompletnie inny człowiek.
    Myślę, że te wyniki w Gnieźnie są poważnym ostrzeżeniem, że nie da się oszukiwać opinii publicznej. Ponadto patrząc na mandaty, to sytuacja jest kuriozalna. PiS osiąga świetny wynik w Polsce, natomiast traci mandaty w Gnieźnie. My natomiast osiągnęliśmy wszystko, co mogliśmy sobie wymarzyć.

8 komentarzy

 • Marianna z Rynku
  Marianna z Rynku czwartek, 17, październik 2019 12:54 Link do komentarza Raportuj

  Do Julianny, gratuluję spostrzegawczości. Porównanie liczb bardzo celne!!! i każdy myślący się zastanowi nad tzw.matematyką wyborczą.
  Gdyby teraz wszyscy co zagłosowali rok temu na panów Pilaka i Gruszczyńskiego i Dziela oddali głosy na kandydata Pilaka to rachunek powinien być trochę inny.
  Natomiast trudno skomentować klimatyczny aspekt wyboru Dolaty ( a przez gardło p. Gruszczyńskiemu nie przejdzie , ze Dolata znokautował wszystkich !!!!!). Może przed następnymi wyborami należy zakupić dla sztabu PO pewna ilość wentylatorów i dmuchaw. A Dolata pewnie sobie maseczkę kupił i stąd ten sukces.

 • Wyborca
  Wyborca środa, 16, październik 2019 16:47 Link do komentarza Raportuj

  Panie Gruszczyński o czym Pan mówi. Platforma w Gnieźnie po roku rządów w starostwie Pani J., bo przecież nie Pana, nie ma żadnego posła, Kloska to ciało obce w platformie które było Panu na rękę żeby zachować przywództwo. A jeszcze jedno. Po roku rządów pani J. po raz pierwszy w historii PiS zdobywa więcej głosów w Gnieźnie niż Po. Ludzie platformy są zatroskani i przerażeni Pana samopoczuciem i brakiem działań i poparcia ludzi platformy.

 • Julianna z Cierpięgów
  Julianna z Cierpięgów wtorek, 15, październik 2019 19:17 Link do komentarza Raportuj

  Ciekawe w jakiej kategorii rozpatrywać wynik kolegi Darka P., który zdobył 3583 głosy/na ponad 358000, skoro w wyborach samorządowych w 2018 tylko w jednym okręgu miał 2040 głosów/na ok. 15000 przy założeniu, że zeszłoroczne wyniki wyborów są prawdziwe i we workach w UM w Gnieźnie znajdują się karty mające odzwierciedlenie w oficjalnych wynikach.

 • AW
  AW wtorek, 15, październik 2019 15:04 Link do komentarza Raportuj

  No i wszystko jasne kto miesza w tyglu gnieźnieńskim. Wystawienie Arndta to zemsta za wcześniejsze zwycięstwo Gawła nad obecnym starostą. Ciężko było się pogodzić z porażką?. @Obserwator słuszny wniosek. Nie ma się czym szczycić - siła złego na jednego. Wstyd dla tak wytrawnego gracza jak były poseł.
  A Gniezno.. kochało zawsze komunę i ma to związek z walką kościołem. Wszak to siedziba biskupów i prymasa.

 • Piotr
  Piotr wtorek, 15, październik 2019 14:56 Link do komentarza Raportuj

  W niektórych gminach PO uzyskała mniej niż SLD. Nie wiem z czego Gruszczyński się cieszy. Poprzednio PO i Nowoczesna mieli troje posłów, dziś PO+Nowoczesna mają dwoje.

 • Tomi
  Tomi poniedziałek, 14, październik 2019 22:29 Link do komentarza Raportuj

  Najważniejsze dla ludzi myślących , że PIS za burtą w Senacie!!!

 • Krzysztof
  Krzysztof poniedziałek, 14, październik 2019 21:51 Link do komentarza Raportuj

  Ja bym jednak chciał żeby pan były senator się czasami po prostu nie odzywał.

 • Obserwator
  Obserwator poniedziałek, 14, październik 2019 21:29 Link do komentarza Raportuj

  Tylko że Pan Gaweł dostał głosy wyborców jednej partii, a na Pana Arndta głosowali wyborcy kilku ugrupowań. Gdyby był trzeci kandydat np. z lewicy Pan Arndt by przegrał. Pozdrawiam

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.