http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jubileuszowe półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dobiegły końca

Wyróżniony Jubileuszowe półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dobiegły końca

Po raz 20 Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zorganizowało w okresie od 15 do 26 lipca półkolonie w ramach Akcji „Dajmy Szansę 2019” ze środowiskowym programem profilaktycznym na terenie miasta Gniezna.


Półkolonie przeprowadzono w 3 placówkach: w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Chrobrego i nr 9 przy ul. Staszica oraz Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy SP nr 12 na os. Kazimierza Wielkiego  Łącznie półkolonie zorganizowano dla 100 osobowej grupy dzieci w wieku szkoły podstawowej 7–13 lat. Opiekę nad półkolonistami sprawowała 9-osobowa grupa wykwalifikowanej kadry wychowawczej.  

Program półkolonii obejmował zajęcia profilaktyczne, sportowo – rekreacyjne, zajęcia kulturalno – oświatowe, turystyczno – krajoznawcze i integracyjne. 10 dniowe zajęcia realizowane były codziennie po 6 godzin dziennie.

W ramach realizacji programu dzieci uczestniczyły w:
- wycieczce do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Wielkopolskiego Parku Etnograficznego połączonej z warsztatami i animacjami gier i zabaw ruchowych
- wycieczce do Czerniejewa – zwiedzanie Zespołu Pałacowego i Czerniejewskiego
- Szlaku Misiów oraz Lawendowe Zdroje w Pakszynie
- wycieczce do Wrześni – gry i zabawy w Parku Trampolin Jump World
- wycieczce do miejscowości Borówiec, gmina Kórnik – zwiedzenie największej w Polsce Makiety Kolejowej
- wycieczkach do Wrześni na odkryty Basen Miejski
- zwiedzaniu Traktu Królewskiego w Gnieźnie wspólnie z przewodnikami z Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”, poszukiwanie królików, pomników i poznawanie najstarszej historii naszego miasta
- Regionalnej Spartakiadzie Półkolonii „Mały Sport – Wielka Radość” w Niechanowie,
- Miejskiej Olimpiadzie Półkolonii na obiektach GOSiR w Gnieźnie
- odwiedzinach w Komendzie Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Redakcji Radia Gniezno  
- Pikniku Rekreacyjno – Ekologicznym w Wiacie Edukacyjnej „Gajówka” w Nadleśnictwie Gniezno.
- zajęciach profilaktycznych
- zajęciach integracyjnych, grach i zabawach ruchowych, zajęciach sportowych, konkursach plastycznych, zajęciach z zumbą i innych.

26 lipca odbyło się podczas Pikniku w Nadleśnictwie Gniezno oficjalne zakończenie półkolonii z udziałem Jarosława Grobelnego – zastępcy prezydenta Miasta Gniezna, Zdzisława Kujawa – wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gniezna, Michała Michalaka – nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno, Tadeusza Tomaszewskiego – radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (Honorowego Prezesa SMW), Marzeny Dyc Rewers – dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Na pożegnanie półkolonii dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy uczestnictwa i słodycze.

Półkolonie były zadaniem publicznym dofinansowanym ze środków Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, któremu stowarzyszenie bardzo dziękuje. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wyraża serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom publicznym za otwartość, życzliwość i wsparcie przy realizacji programu półkolonii. Podziękowania także kierujemy do zaangażowanych członków Zarządu i wolontariuszy stowarzyszenia. Ta forma wypoczynku przeprowadzana jest w Gnieźnie od 20 lat i na stałe wpisała się w kalendarz aktywnych form gnieźnieńskiego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.