http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Potańcówka i orkiestry dęte na otwarcie Królewskiego Festiwalu Artystycznego!

Wyróżniony Potańcówka i orkiestry dęte na otwarcie Królewskiego Festiwalu Artystycznego!

Zapowiadający się słonecznie Weekend Otwarcia Królewskiego Festiwalu Artystycznego wypełni muzyka, taniec i smakołyki serwowane z food-trucków. A to wszystko na gnieźnieńskim Rynku.


W piątek, 21 czerwca, o godz. 19.00 rozpocznie się Koncert Otwarcia tegorocznego KFA, w tym roku organizowany pod hasłem „Potańcówka na Rynku”. Najpierw na scenie pojawi się zespół The Shout, prezentujący żywiołowe covery utworów z repertuaru The Beatles. Nie powinno zabraknąć takich przebojów jak „She Loves You”, „Help!” czy „Twist and Shout”.

Jako drugi ze swoim zespołem zaprezentuje się lubelski muzyk Łukasz Jemioła, prezentujący równie taneczny, ale już bardziej swingowy repertuar.

Dzień później, w sobotę, 22 czerwca o godz. 14.00 w różnych częściach centrum rozbrzmią werble oraz tuby, trąbki, waltornie i inne instrumenty dęte. Po prezentacji repertuaru na skwerach, placach i w parkach Gniezna, orkiestry przemaszerują na Rynek, gdzie odbędzie się dalsza część przeglądu.

22 czerwca będziemy mogli oglądać łącznie cztery orkiestry:
- Orkiestrę Dętę Kopalni Solo Solino z Inowrocławia (skwer przy kościele garnizonowym)
- Orkiestrę Dętą OSP Słupca (plac zabaw nad jez. Jelonek)
- Orkiestrę „Quantum” Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale (ogródek jordanowski przy ul. 3 Maja)
- Samorządową Orkiestrę Dętą Powiatu Gnieźnieńskiego (Park im. T. Kościuszki).

W niedzielę, 23 czerwca od godz. 20.00, Miejski Ośrodek Kultury zaprosi z kolei na wydarzenie pt. „Roztańczeni – taniec z gnieźnieńskimi gwiazdami sportu”. Na dziedzińcu Starego Ratusza, w autorskich układach choreograficznych wystąpią w parach gnieźnieńscy sportowcy i tancerze.

Przez cały Weekend Otwarcia na Rynku w Gnieźnie gościć będzie także zlot food-trucków. Smakołyków różnych kuchni świata będzie można próbować w piątek (od godz. 15.00) oraz w sobotę i niedzielę (od 12.00).

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2019/06/14/weekend_otwarcia.jpg

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.