http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Opłatek Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego

Wyróżniony Opłatek Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego

Członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego spotkali się dziś w Domu Powstańca Wielkopolskiego. Było to spotkanie opłatkowo-noworoczne, odbyło się jednak nie w grudniowej rocznicowej atmosferze. Członkowie stowarzyszenia woleli poczekać na otwarcie Domu Powstańca Wielkopolskiego.


Choć Dom jest właściwie dziełem autorów projektu rewitalizacji Starego Ratusza a przede wszystkich Marty Pacak, wicedyrektor MOK-u, to jednak większość członków TPPW podkreślała, że dla nich często potomków powstańców ten Dom Powstańca to pewne spełnienie najśmielszych planów.

- To wspaniałe, że spotkaliśmy się właśnie tu, że takie miejsce jest w Gnieźnie – powiedziała przed wspomnieniem członków TPPW, którzy w minionym roku odeszli Bożena Posłuszna-Brzezińska z Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Gości wcześniej powitał senator Robert Gaweł nawiązując do wielu wydarzeń 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy podzielili się opłatkiem oraz śpiewali wspólnie kolędy.

Głos zabrała również wicestarosta Anna Jung, która w wymowny sposób podkreśliła potrzebę wspólnego działania, na rzecz pamięci. Pewne działania ponad poglądami i różnicami podkreślił także szef gnieźnieńskiego oddziału TPPW – senator Robert Gaweł. Jeszcze przed dzieleniem się opłatkiem Aleksander Sekulski zwrócił uwagę, że pośród wielu wydarzeń rocznicowych umknął uwadze fakt, że TPPW ma już w Gnieźnie 25 lat.

Trzeba to podkreślić, że przed działaniami związanymi z 100. rocznicą wybuchu Powstania wszelka pamięć o Wielkopolskiej Victorii to była dbałość Towarzystwa i wielu inicjatyw jego członków. Tegoroczna inscenizacja w drodze pokazująca nie tylko walki ale i tło miejskie czasów powstania była również w dużej mierze dziełem szefa gnieźnieńskiego Towarzystwa senatora Roberta Gawła.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.