Samorząd

Samorząd (323)

Urząd Miejski wkrótce z nowymi e-usługami

Będzie prościej, wygodniej i przede wszystkim na miarę XXI wieku. Gnieźnieński magistrat w tym roku przeznaczy ponad 1 mln 200 tys. zł na projekt rozwijający komunikację elektroniczną, z czego aż 1 mln 45 tys. zł to środki pozyskane z funduszy europejskich. Z nowości skorzystają nie tylko urzędnicy, ale przede wszystkim osoby korzystające z usług Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

„Nie” dla cyrków ze zwierzętami

Gniezno sprzeciwia się cyrkom, w których występują zwierzęta. Dziś ulicami miasta przeszła manifestacja z głosem poparcia dla całej akcji. Przez kolejne dwa tygodnie zbierane będą podpisy pod petycją w sprawie zakazania organizacji takich pokazów na terenie Pierwszej Stolicy Polski.

Etykiety

WOŚP z rekordem! Czy będzie też Pokojowa Nagroda Nobla?

Znów możemy pochwalić się rekordem, co jest wspólnym sukcesem wszystkich naszych mieszkańców. W środowe przedpołudnie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie ogłosił końcową sumę zebranych pieniędzy na rzecz wyrównywania poziomu w leczeniu noworodków. Na koniec ogłoszono też nowinę, że akcja została wreszcie zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla, co z entuzjazmem przyjęli jej patroni.

Etykiety

Dotrzymane obietnice

Od ponad roku gnieźnieński oddział chirurgii prowadzony jest przez poznańską firmę Sowmed. Po początkowych kontrowersjach, bliska urzeczywistnienia jest obietnica złożona przez dr Aleksandra Sowiera – właściciela firmy, by to właśnie gnieźnianie mieli najlepiej prowadzony oddział chirurgii ze wszystkich wielkopolskich szpitalach powiatowych.

Etykiety

Trwa sprzątanie po „huraganie stulecia”

Zniszczenia w lasach państwowych na terenie Nadleśnictwa Gniezno, których dokonała nawałnica z 11 sierpnia 2017 roku są niezwykle konsekwentnie, ale bardzo powoli usuwane. Dziś przedstawiono raport podsumowujący pierwszy etap tych prac, który całość określił w konkretnych liczbach i faktach.

Prof. Józef Garbarczyk i Leszek Chudzik wyróżnieni nagrodą Orła Białego!

W 2013 roku po raz pierwszy odbyło się spotkanie noworoczne zorganizowane przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego i Radę Powiatu, podczas którego wręczano nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego. Dziś wieczorem w Teatrze im. A. Fredry takie spotkanie odbyło się po raz kolejny. Nagrody wręczono tym razem profesorowi Józefowi Garbarczykowi i Leszkowi Chudzikowi.

Mirosław Jabłoński „Sportowcem Roku 2017”!

Mirosław Jabłoński został „Sportowcem Roku 2017”. Nagrodę odebrał podczas Gali Gnieźnieńskiego Sportu z rąk prezydenta Gniezna – Tomasza Budasza. Statuetki symbolizujące orła otrzymała też pozostała dziewiątka najlepszych sportowców z Pierwszej Stolicy Polski.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS