http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorząd

Samorząd (480)

„Nocne zwiedzanie” pałacu w Czerniejewie - zapraszamy!

Po dwudniowym zwiedzaniu zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie, tym razem zapraszamy na „nocne zwiedzanie” zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie, które odbędzie się w sobotę, 20 lipca. Początek o godz. 21.45. Przewodnikiem po pałacu i parku, który zapozna nas z historią i architekturą tej pięknej rezydencji będzie Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator, pisarz i niezależny badacz lokalnej historii.

Drużyna „Eko MOS” w nagrodę pojechała do Karlskrony

Laureaci konkursu ogólnopolskiego „Szwecja z Eko klasą”, poczuli przedsmak wakacji jeszcze podczas trwania roku szkolnego. Zwycięska drużyna „Eko MOS” z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gnieźnie odniosła sukces w starciu z 28 szkołami i w nagrodę popłynęła na dwudniową wycieczkę do Karlskrony, która dołączyła w 1998 roku do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO!

Pałac w Zakrzewie ciągle zachwyca!

Włocławek, Poznań, Gniezno, Inowrocław, Trzemeszno, Środa Wielkopolska, Koziegłowy, Kościan, Żydowo, Janowiec Wielkopolski, Zdziechowa, Kłecko, Rybno Wielkie, czy Wilkowyja – między innymi z tych miejscowości przyjechali turyści, by wczoraj w godzinach popołudniowych móc zwiedzić zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie. Nie wystraszyła ich nawet burza z piorunami, która rozpętała się nad pałacem w chwili rozpoczęcia zwiedzania. Przewodnikiem był Karol Soberski, autor książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Kąpielisko w Borzątwi nieczynne!

Sezon wakacyjny tuż, tuż, tymczasem z mapy naszego regionu wypadło jedno z popularnych wśród turystów kąpielisk. Jak informuje Gmina Mieleszyn, z powodu braku wniosku, Rada Gminy Mieleszyn nie mogła w terminie do dnia 20 maja podjąć uchwał w sprawie: wykazu kąpielisk i sezonu kąpielowego.

Etykiety

Ósemki - dramatyczny finał eSTeDe?

Spór o to, czy 30 lat temu odbyły się wolne, czy częściowo wolne wybory to rzecz jasna demagogia polityków. Wolnym albo się jest, albo nie. Jakiekolwiek ograniczenie jest zaprzeczeniem wolności. Zostawmy więc kwestie jubileuszu, choć kto miał sposobność brać udział w wyborach w 1989 roku, pewnie powinien pamiętać euforię w sercach Polaków. Submit 2.0 – spektakl wykonany dziś na gnieźnieńskim Rynku przez Teatr Ósmego Dnia, choć kończył się karuzelą, euforyczny nie był.

Informacja Turystyczna w nowej siedzibie

Od 1 czerwca gnieźnieńska informacja turystyczna ma nową lokalizację: znajduje się w pięknym, kompleksowo odrestaurowanym niedawno budynku Starego Ratusza pod adresem Chrobrego 40/41. Nowocześnie wyposażone pomieszczenie będzie służyć zarówno turystom, jak i mieszkańcom zainteresowanym ofertą kulturalną naszego miasta.

Subskrybuj to źródło RSS