http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorząd

Samorząd (382)

Mija rok od huraganu stulecia...

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu zorganizowała w piątkowe przedpołudnie konferencję zatytułowaną „Las Powróci”, na której podsumowano akcję sprzątania po wielkim huraganie, jaki przeszedł nad częścią Wielkopolski przed rokiem i dotknął najbardziej jej czterech nadleśnictw, w tym Gniezno i Czerniejewo.

Nowoczesna z Platformą idą po władzę w powiecie! Kto na tym straci?

W wyborach samorządowych do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zostanie wystawione listy Koalicji Obywatelskiej, na której znajdą się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Obie partie podpisały dziś dokument, który formalnie umocował tę szeroką współpracę. Podano także pierwsze nazwiska kandydatów na radnych.

„To jest silniejsze ode mnie”

Jego powrót do lokalnej polityki jest pewny. Tym razem jednak Zdzisław Kujawa, który przed kilkoma laty zniknął z Rady Powiatu Gnieźnieńskiego będzie ubiegał się jesienią o mandat radnego do Rady Miasta Gniezno. Dziś zapraszamy na rozmowę z działaczem reprezentującym od lat Sojusz Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie, którego zapytaliśmy o jego oceny na temat lokalnej polityki i plany dotyczące jego osoby.

Zmarł Czesław Kozielski

W wieku 72 lat zmarł Czesław Kozielski, były radny miejski i działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był jedynym żyjącym założycielem i prezesem oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Gnieźnie, które dwa lata temu obchodziło 30-lecie swojej działalności.

Co dalej z najbardziej obśrupaną kamienicą w Gnieźnie?

To echo naszej publikacji z ubiegłego tygodnia na temat ulicy Czystej. Jak udało się nam ustalić, być może wkrótce to tam właśnie zostanie zrealizowana kolejna inwestycja poprawiająca wygląd architektury budowlanej w naszym mieście. Nazywana już przez tutejszych mieszkańców „najbardziej obśrupaną kamienicą” w Gnieźnie ma doczekać się wreszcie  nowej elewacji – tak obiecują nam władze miejskie.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS