http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorząd

Samorząd (533)

Program II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” w pałacu w Czerniejewie

Już od 20 do 23 marca w XVIII-wiecznym pałacu w Czerniejewie koło Gniezna odbędzie się II Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”. W tym roku omawiane będą tematy związane z XVII, XIX i XX wiekiem. Poniżej publikujemy wstępny program Festiwalu, który ostatecznie może być nieco zmieniony.

Wąskotorówka pojechała dla WOŚP

Dzisiaj odbywa się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gnieźnie, w ramach WOŚP, na Stacji Kultura uruchomione zostały kursy Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej do stacji Jelonek. Ponadto była wystawa pojazdów militarnych, zabawy dla dzieci, muzyka na żywo, bigos i grochówka.

Etykiety

Medal za promowanie Gniezna i powiatu we Włoszech

Joanna Wesołowska, sekretarz Stowarzyszenia Włosko-Polskiego w Padwie (Associazione Italo Polacca Padova) dyrektor i nauczycielka w Szkole Języka i Kultury Polskiej w Padwie przy AIPP oraz prezesem Rady Oświaty Polonijnej we Włoszech, a także członek Stowarzyszenia „Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych Gniazdo Pl” otrzymała Medal Milenijny przyznany przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego.

Doktor Marian Fluder w obiektywie Jerzego Andrzejewskiego

Jak już dzisiaj informowaliśmy, doktor Marian Fluder otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gniezna! Uroczystość wręczenie tego zaszczytnego wyróżnienia odbyła się dzisiaj podczas sesji Rady Miasta w Starym Ratuszu. O przebiegu sesji informowaliśmy wcześniej, teraz zapraszamy na fotorelację autorstwa Jerzego Andrzejewskiego, której głównym bohaterem jest Marian Fluder.

Etykiety

„Nie zmarnować daru wolności, który został nam dany w 1918 roku”

W 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego gnieźnianie oddali hołd tym, którzy walczyli, by Wielkopolska była częścią Polski. Obchody rozpoczęły się mszą świętą sprawowaną w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła na cmentarzu przy ulicy Kłeckoskiej. Po jej zakończeniu, uroczystości przeniosły się pod Akropol Bohaterów.

Subskrybuj to źródło RSS