http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Samorząd

Samorząd (441)

Most w Kłecku zostanie otwarty!

Urząd Miejski Gminy Kłecko poinformował na swojej stronie internetowej, że sobotę, 15 grudnia o godzinie 17.00, zostanie otwarty i udostępniony dla ruchu pojazdów mechanicznych, nowy most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 190 w mieście Kłecko. Jego przebudowa trwała od marca tego roku.

Biblioteka Publiczna z nowym dyrektorem!

Na emeryturę z końcem tego roku odchodzi Janusz Ambroży, który funkcję dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna sprawuje od kwietnia 1983 roku. Jak udało się nam ustalić, nowym dyrektorem tej placówki zostanie Piotr Wiśniewski. Akt powołania na to stanowisko na dniach ma podpisać prezydent Tomasz Budasz.

Etykiety

Nowa Miejska Rada Seniorów w styczniu?

Z końcem kadencji samorządowej wygasła kadencja Rady Seniorów w Gnieźnie. Takie ciało doradcze obok siebie chciał posiadać prezydent Tomasz Budasz, który wyszedł z inicjatywą jej powołania 4 lata temu. Tak samo ma być również w nowej kadencji i taki zespół zostanie wyłoniony w styczniu 2019 roku, ale według nieco innych procedur niż wcześniej.

Etykiety

Jacek Bembnista nowym dyrektorem gnieźnieńskiego szpitala!

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie poinformowało dzisiaj, że w dniu 2 grudnia br. Starosta Gnieźnieński powołał na stanowisko p.o. Dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski pana Jacka Bembnistę. Powyższa decyzja została podjęta w trybie natychmiastowym z uwagi na wyższą konieczność, czyli obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego.

Etykiety

60-lecie krwiodawstwa

PCK Gniezno i Stanisław Król, który działa w jego ramach od blisko 40 lat - to laureaci wyróżnienia Godło Promocyjne Powiatu Gnieźnieńskiego. Odznaczenia przyznano w uznaniu za krzewienie idei krwiodawstwa na terenie Gniezna i gmin sąsiadujących z Pierwszą Stolicą Polski. Podczas zorganizowanej w Restauracji Europejska gali jubileuszowej z okazji 60-lecia gnieźnieńskiego krwiodawstwa zostały wręczone też inne odznaczenia.

Etykiety

Ile będzie zarabiał prezydent Tomasz Budasz?

W czwartek po południu obradowała Rada Miasta Gniezna, która przegłosowała kilka uchwał dotyczących polityki finansowej, w tym wynagrodzenie dla prezydenta. Większość przedłożonych uchwał zostało przyjętych jednomyślnie, a rozdzielano m.in. środki mające być pozyskane z koncesji na sprzedaż wyrobów alkoholowych na terenie Gniezna oraz zmieniono statut Miejskiej Rady Seniorów.

Etykiety

PiS uważa: Starosta Gruszczyński do dymisji...

Czy nowy starosta gnieźnieński - Piotr Gruszczyński powinien się podać do dymisji? Tak uważają politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy twierdzą, że nie jest on przygotowany do pełnienia tej funkcji, a do tego próbuje okłamywać opinie publiczną. Kością niezgody jest oczywiście sprawa dalszej rozbudowy szpitala powiatowego, która powinna zakończyć się najpóźniej w 2020 roku.

Tadeusz Tomaszewski przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Za nami pierwsza sesja nowo wybranego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Przed jej rozpoczęciem przedstawicieli ugrupowań rządzących województwem, czyli Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe,  poinformowali, że dotychczasowa koalicja PSL + PO + N została poszerzona o Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Subskrybuj to źródło RSS