http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorząd

Samorząd (522)

Gnieźnieński „Medyk” z nową ofertą edukacyjną!

W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca kształcenia zawodowego w Gnieźnie. Swoją szeroką ofertę edukacyjną przedstawiło Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie – dawny „Medyka”.

„Gwiazdy na Gwiazdkę” już 15 grudnia!

Coraz większymi krokami zbliża się kolejna edycja wydarzenia „Gwiazdy na Gwiazdkę”. Już 15 grudnia w hali widowiskowo-sportowej imienia Mieczysława Łopatki ponownie zjawią się znane osobowości, by zagrać w piłkę halową dla potrzebujących. Celem tegorocznej akcji będzie pomoc 5-letniemu Ksawierowi i 13-letniemu Dawidowi.

Wielkie święto w Łubowie! Drewniany XVII-wieczny kościół z nowym obliczem!

To wydarzenie nie mogło się odbyć w innym dniu niż dzisiaj, czyli w dniu wspomnienia św. Mikołaja, biskupa. Dzisiaj bowiem nastąpiło uroczyste otwarcie – po kilkuletnim remoncie – drewnianego XVII-wiecznego kościoła pw. św. Mikołaja w Łubowie. Mszy świętej przewodniczył ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Uroczystość uświetnił występ solistów z Opery Poznańskiej. Z kolei po eucharystii włączono iluminację świetlną na choince posadowionej przed kościołem, a na miejsce przed świątynią  przyjechało… kilku Mikołajów i rozdało prezenty!

Etykiety

Gnieźnieńscy awiatorzy docenieni

– Przypinanie skrzydeł Ojczyźnie – to nie tylko obywatelski obowiązek ale i powód do dumy. Tym większy gdy temu chlubnemu powołaniu poświęca się całe życie – czytamy na wstępie okolicznościowego dyplomu.

„Szatnia na Medal”: 40 tys. zł dla gminy Niechanowo

Gmina Niechanowo znalazła się wśród sześćdziesięciu ośmiu tegorocznych beneficjentów programu „Szatnia na Medal”. Dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 40.000 złotych gmina zrealizuje drugi etap inwestycji związanej z modernizacją zaplecza przy boisku sportowym „Planty” w Niechanowie.

Etykiety

Zdobyli bezpłatny kurs prawa jazdy

Aleksandra Wiatrowska z II Liceum Ogólnokształcącego, Dawid Augustyniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Weronika Sych reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie to laureaci Powiatowego Konkursu „Ruszaj z Głową”, którego finał zorganizowano 28 listopada w gnieźnieńskim Starostwie Powiatowym.

Historyczna chwila dla gminy Gniezno!

Historia pisze się na naszych oczach! Dzisiaj w Urzędzie Gminy Gniezno została podpisana umowa między Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego a Gminą Gniezno dotycząca dofinansowania do utworzenia pierwszego publicznego żłobka w gminie Gniezno, który 1 września 2020 r. zostanie otwarty w Zdziechowie. Umowę ze strony UMWW podpisał wicemarszałek Wojciech Jankowiak, a ze strony Gminy Gniezno wójt Maria Suplicka.

Etykiety

Odkrywali zagadki pałacu w Czerniejewie

Mimo niesprzyjającej pogody i mroźnego wiatru grupa miłośników historii i architektury przybyła dzisiaj do Czerniejewa, by zwiedzić miejscowy zespół pałacowo-parkowy. Przewodnikiem po historii i zagadkach czerniejewskiej rezydencji był Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator, niezależny badacz lokalnej historii, pisarz i prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

Subskrybuj to źródło RSS