http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Te piosenki powodują, że jesteśmy bardziej radośni

Wyróżniony Te piosenki powodują, że jesteśmy bardziej radośni

W piątek wieczorem na Rynku miał miejsce specjalny koncert świąteczny w wykonaniu zespołów wokalnych Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Niezbyt łaskawa aura wcale nie przeszkadzała, ani słuchającym, ani występującym. A to znak, że magiczny czas powoli zaczyna się zadomawiać w naszych sercach.


Ich dźwięki zazwyczaj po raz pierwszy można usłyszeć z radiowych głośników u progu grudnia, ale potem pojawiają się niemal wszędzie. Mowa oczywiście o kolędach, pastorałkach i piosenkach świątecznych. Je można było wspólnie zaśpiewać z zespołami Lullubies oraz Happy. – Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy i nie może zabraknąć przy jego okazji śpiewania świątecznego, czyli piosenek wprowadzających ten piękny klimat, którego przecież jest coraz więcej. My wszyscy też przecież nie wyobrażamy sobie świąt bez takich przebojów, jak: „Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem” czy „All I want for christmas is you” – uważa Janka Matyska z MOK-u.

– Pogoda jest taka, że nie jest zimno, tylko trochę deszcz popaduje, ale publiczność nas chyba nie zwiodła, jest taka garstka naszych mieszkańców, którzy przyszli i też sobie trenują śpiewanie tych radosnych piosenek przed świętami. Widzimy, że odbiorcy tutaj reagują uśmiechem, bo te piosenki świąteczne chyba powodują, że wszyscy jesteśmy bardziej radośni. Nasze zespoły przygotowywały się pod okiem Pauliny Piechowiak i Agnieszki Żółtowskiej i trenowały ten repertuar kilka tygodni, żeby dzisiaj zaśpiewać te kilka piosenek i cieszy, że mają dla kogo zaśpiewać – dodaje J. Matyska.

Na scenie miejskiej pojawił się też duet Greta Strzelecka i Emil Kajdan, którzy również muzykują na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. – To jest chyba coś takiego, co wyzwala w nas dobrą energię, to jest takie coś „wow” i w ogóle czujemy powoli radość płynącą z tych świąt, mimo że pogoda nie jest najlepsza – mówi Greta Strzelecka, która odpowiada za śpiewanie z tym duecie. – Wszystkie kolędy polskie są ładne, ale najładniejsza moim zdaniem jest „Gdy śliczna panna”, a piosenką świąteczną nam najbliższą jest „Let it snow” – wyznaje.

Duet przygotowuje się właśnie na wyjazd do Speyer, miasta partnerskiego dla Gniezna, gdzie zagrają właśnie kilka piosenek świątecznych. – Po raz pierwszy przekładałem nuty płynące ze świątecznych piosenek na chwyty gitarowe, ale zrobiłem to sam i dzisiaj mieliśmy próbę generalną, wyszło jak wyszło, ale gitary do świątecznego podgrywania się nadaje jak najbardziej – przekonuje Emil Kajdan, który akompaniował.

Jutro w godzinach popołudniowych na Rynku w Gnieźnie tworzone będą przez artystów rzeźby lodowe. Początek prezentacji tego rzemiosła zaplanowano na godz. 17.00 a efekt finalny mamy ujrzeć ok. godz. 16.00 przed kolejnym koncertem na tutejszej scenie miejskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.