http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rogowo: VII edycja Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych

Wyróżniony Rogowo: VII edycja Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych

W hali widowiskowo – sportowej  przy szkole w Rogowie odbył się Turniej Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś”. To już VII edycja tych zawodów sportowych cieszących się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów. W tym roku swój udział zgłosiło 11 drużyn z przedszkoli i szkół znajdujących się na terenie gminy Rogowo, a eliminacje przebiegały w IV kategoriach wiekowych.


Organizacją tego wielkiego, sportowego przedsięwzięcia, którego główny cel to zdobywanie nowych umiejętności ruchowych oraz kształtowanie odpowiednich postaw sportowych, zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego: Karolina Felkel, Stefan Fedejko, Łukasz Chojnacki, Maciej Michalczak.

Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: sekretarz gminy – Bożena Kapuścińska (w zastępstwie Wójta Gminy Rogowo), radna powiatowa – Izabela Błajet, przewodnicząca Rady Rodziców - Kamila Nowak-Gzubicka, dyrektor SPSR w Mięcierzynie – Tomasz Rogacz, dyrektor Gminnego Przedszkola w Rogowie – Beata Kabacińska oraz wieloletni współorganizator wcześniejszych edycji Pluszowego Misia – Grażyna Fedejko.  
     
Choć poszczególne konkurencje, do których przystąpili mali zawodnicy, przebiegały w duchu  sportowej rywalizacji, to nie punkty i zdobyte miejsca były najważniejsze. Liczył się przede wszystkim sam udział i dobra zabawa. Wszyscy zawodnicy zostali zwycięzcami i z rąk zaproszonych gości, jak również nauczycieli wychowania fizycznego, odebrali złote medale, dyplomy, pluszowe misie, nagrody i słodycze ufundowane przez: Wójta Gminy Rogowo - Tomasza Michalczaka, UKS „Koziki” oraz Bibliotekę Publiczną w Rogowie. Podczas turnieju nagrodzono także zwycięzców konkursu plastycznego związanego tematycznie z Urodzinami Pluszowego Misia, którego organizatorem była Biblioteka Gminna.  

Na koniec każda z drużyn wraz z zaproszonymi gośćmi stanęła do pamiątkowego zdjęcia na tle urodzinowej dekoracji „Pluszowego Misia”.

Organizatorzy zapraszają na kolejną udaną imprezę urodzinową w przyszłym roku.

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych:
PRZEDSZKOLE:
1. „Smerfne Ludki” Rogowo
2. „Elfy” Rogowo
3. Przedszkole Mięcierzyn

Kl. I
1. 1b SP Rogowo
2. 1a SP Rogowo
3. SPSK Mięcierzyn

Kl. II
1. 2a i 2b Rogowo
2. SPSK Mięcierzyn

Kl. III
1. 3a
2. SPSR Mięcierzyn

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.