http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Razem przy ognisku”

Wyróżniony „Razem przy ognisku”

W przeddzień „Światowego Dnia Ubogich” odbyło się na terenie rekreacyjnym Ośrodka dla Bezdomnych „Pomocna Przystań-Kawiary” spotkanie integracyjne „Razem przy ognisku”.


Impreza, która odbyła się 17 listopada, miała charakter wesołej biesiady przy ognisku i grillu, przy bigosie i kiełbaskach, przy kawie i cieście. Bawiły się osoby bezdomne, samotne i ubogie.

- Wśród blisko sto osób byli nasi podopieczni z obu schronisk oraz osoby bezdomne spoza schronisk oraz osoby usamodzielnione, będące przykładem możliwości pełnego powrotu do normalnego życia. Było wiele osób skrajnie ubogich i samotnych – mówi Maria Chwiałkowska-Grygiel, zastępca kierownika Ośrodka „Pomocna Przystań”.

Imprezę zorganizowało Powiatowe Stowarzyszenie „DOM” korzystając z wsparcia finansowego Urzędu Miasta Gniezna. Spotkanie miało też cel terapeutyczno-informacyjny i rozpoczęło się od wystąpienia Agnieszki Horoszczak, dyrektor Wydziału Usług Społecznych UM Gniezna, która po przywitaniu, przybliżyła problemy bezdomności i uzależnień. Uczestnicy spotkania mieli możliwość rozmowy z terapeutkami uzależnień, które rozdały także ulotki informacyjne. Obie panie prowadzą w schroniskach zajęcia terapeutyczne w ramach „Programu terapii i reintegracji społecznej osób bezdomnych uzależnionych od alkoholu”, który od 14 lat wspiera działania Stowarzyszenia i jest także finansowany przez Urząd Miasta Gniezna.

W trakcie imprezy grał na akordeonie Pan Wojciech, były różne konkursy a na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali paczki m.in. z ciepłą odzieżą i żywnością.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.