http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Przedszkolaki w Woźnikach pamiętały o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Wyróżniony Przedszkolaki w Woźnikach pamiętały o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Dawniej o patriotach mówiło się, że są gotowi walczyć w obronie granic ojczyzny, a nawet umrzeć za nią. Dziś nie musimy poświęcać życia, bo Polska nie toczy wojny z żadnym krajem. Swój szacunek możemy okazywać przez wywieszenie flagi, przypinanie na piersi biało-czerwonych kotylionów, udział w uroczystościach.


Dzieci z Przedszkola nr 2 Tęczowy Domek w Woźnikach dowiedziały się, że można być też patriotą w inny sposób: nie niszcząc dobra wspólnego, pomagając, słuchając wspomnień babci i dziadka, dbając o środowisko, okazując szacunek i życzliwość na co dzień.

Współczesna miłość do ojczyzny, świadoma i mądra, niech przejawia się w zaciekawieniu historią państwa, w rozwijaniu pasji i talentów. Dziś dzieci razem w rodzicami i kadrą pedagogiczną świętowały 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biły rekord odpowiadając na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej wspólnie odśpiewując Hymn o godzinie 11:11.

Dyrektor Magdalena Pawlak podsumowała przeprowadzone na tę okoliczność konkursy: plastyczny „Biało – czerwona Polska Niepodległa” dla dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Łubowo oraz krawiecki, polegający na uszyciu flagi. Laureatom wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy. Z kolei rodziców zaproszono do wspólnej zabawy - grupowych rozgrywek sprawdzających wiedzę o Polsce i konsumpcji Rogali Marcińskich.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.