http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Rekord dla Niepodległej” w Rogowie

Wyróżniony „Rekord dla Niepodległej” w Rogowie

Pod tym hasłem przebiegały wczoraj w Szkole Podstawowej w Rogowie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od rana w szkole panowała niezwykle odświętna i podniosła atmosfera. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele galowymi strojami i przypiętymi do piersi kotylionami dodatkowo podkreślili uroczysty nastrój dnia. Trzy pierwsze lekcje odbyły się zgodnie z planem, a później rozpoczęło się świętowanie.


Społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście spotkali się o godz. 11.00 na uroczystej akademii w hali sportowej, gdzie jedenaście minut później wspólnie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy (524 osoby), dołączając do 4 milionów uczniów z 24 tysięcy szkół w całej Polsce  bijących w tym samym czasie „Rekord dla Niepodległej”.
    
Potem były okolicznościowe przemówienia dyrektora Szkoły Krzysztofa Kusia i przewodniczącego Rady Gminy, Tomasza Michalczaka oraz krótka prelekcja historyczna dotycząca okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.
    
Uroczystość  stała się też okazją do podsumowania realizowanego przez ostatni rok projektu „100 lat Niepodległej”, w ramach którego społeczność szkolna uczestniczyła w różnorodnych przedsięwzięciach mających na celu godne uczczenie tej wyjątkowej dla Polski rocznicy.
     
Po części oficjalnej uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny składający się z pieśni patriotycznych, układów tanecznych oraz sportowych, a wszystko w biało-czerwonych kolorach. Nawet cukierki, które uczestnikom spotkania rozdawała maskotka imprezy Orzełek, miały narodowe barwy.

Akademia zakończyła się kolejnym rekordem pobitym tego dnia przez uczniów naszej szkoły. Była to żywa flaga, którą stworzyło 310 uczestników spotkania.

Po uroczystościach rodziców oraz gości obecnych na obchodach Dnia Niepodległości zaproszono do obejrzenia pokonkursowej wystawy prac uczniów oraz na poczęstunek, podczas którego można było skosztować pysznego biało - czerwonego tortu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.