http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Posprzątali kąpielisko i tereny leśne w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie

Wyróżniony Posprzątali kąpielisko i tereny leśne w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie

Gmina i Miasto Witkowo, reprezentowana przez burmistrza Mariana Gadzińskiego i jego zastępcę - Łukasza Scheffs oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, zaprosiły do wspólnego udziału w akcji Sprzątania Kąpieliska i terenów leśnych w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie. Duże zainteresowanie sprawiło, że zebraliśmy ogromna ilość śmieci pozostawionych przez gości odwiedzających Ośrodek w miejscach do tego nieprzeznaczonych.


W naszej akcji, która odbyła się w sobotę, 29 września, wzięło udział wielu płetwonurków – to oni sprzątali wody naszego kąpieliska, za co serdecznie dziękujemy.

Ogromnym wsparciem w tym zadaniu był Bartosz Majewski i Klub Dekompresja Gniezno, to oni zaprosili pozostałe grupy płetwonurków: Centrum Nurkowe DiveLook z Powidza, Rico Sub Divers z Poznania, Rafalife z Poznania oraz Tomas Diver Gniezno. Serdecznie dziękujemy.

Wielkie podziękowania należą się również czynnym uczestnikom akcji tj. grupom młodzieży, ich opiekunom, mieszkańcom Gminy Witkowo i turystom przebywającym w Ośrodku, za kilkadziesiąt worków ze śmieciami.

Za przygotowanie posiłków regeneracyjnych (chleb ze smalcem i ogórkiem, słodycze, ciepłe napoje), dziękujemy Panią: Renacie Robaszkiewicz, Małgorzacie Woźniak oraz Anicie i Leszkowie Kryszakom. Warto nadmienić, że nasza inicjatywa idealnie wpisała się w jubileuszową 25. Akcję Sprzątania Świata.

Pragniemy również podziękować za zabezpieczenie organizacyjne, tak na wodzie jak i na lądzie - strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skorzęcina i Witkowa. Nad zabezpieczeniem medycznym czuwał Paweł Szymański, Radny Gminy i Miasta Witkowo.

Byliśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem naszą akcją Sprzątania Świata, cieszymy się, że jest tak wiele osób dbających o czyste środowisko a tych, którym nasza akcja się nie podobała pozdrawiamy i zapraszamy na inne przedsięwzięcia organizowane przez Gminę i Miasto Witkowo oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.