http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Rogowie

Wyróżniony Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Rogowie

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) obchodzony jest na całym świecie od 8 lat w ostatni piątek września. Także uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie za sprawą nauczycieli przedmiotu – Hanny Andrejczak-Wicińskiej, Marzeny Brodeckiej i Waldemara Rychlewskiego - uczcili to matematyczne święto.  


Czwarto- i piątoklasiści walczyli o imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. Aby ją uzyskać, musieli udzielić poprawnej odpowiedzi na wylosowane pytania spawdzajace znajomość tabliczki mnożenia. Po tym egzaminie uczniowie rozwiązywali w grupach  łamigłówki matematyczno-logiczne. Najlepsi spośród nich otrzymali dodatkową premię w postaci oceny z przedmiotu. Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło: 38 uczniów z klas IV i V.

Dzięki tej akcji przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, a także mieli okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W przeprowadzeniu konkursów nauczycielom pomagali asystenci, którzy czuwali nad ich prawidłowym przebiegiem, wypisywali certyfikaty oraz sprawdzali wyniki pisemnych zadań.

Byli to: Anna Paluch, Adrian Berend z klasy VIIa, Wiktoria Krysztofiak, Patrycja Paluch, Kacper Mielczarek z klasy 8a, Justyna Ratajczak, Martyna Dybalska z klasy 6a.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.