http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wakacyjne spotkania z literaturą w Niechanowie

Wyróżniony Wakacyjne spotkania z literaturą w Niechanowie

Od 6 do 17 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zorganizowano wypoczynek dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorem Wakacyjnych spotkań z literaturą w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” od 16 lat jest Gminny Ośrodek Kultury przy finansowym wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a po raz pierwszy w tym roku także firmie Piekarnia - Cukiernia KAJMAK w Niechanowie.


W tej formie wakacyjnego wypoczynku skorzystało 30 dzieci w wieku od 7 do 13 lat z terenu naszej gminy. W ramach programu kulturalno–sportowego zapewniono wypoczynek połączony z rekreacją. Program pobytu młodego uczestnika realizowany był wg ustalonego wcześniej harmonogramu działań, który obejmował:  czytanie i omawianie literatury, zajęcia integracyjne, warsztaty plastyczne i taneczne, warsztaty kulinarne,  konkurencje sportowe, gry planszowe, a także  wakacyjne kino letnie.

13 sierpnia w ramach wakacyjnych spotkań  zaproszono oprócz uczestników półkolonii, także wszystkie zainteresowane dzieci na spektakl teatralny pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu artystów Studia Teatralnego Krak - Art w Krakowie. Zaplanowano również wyjazdy na basen odkryty i kryty we Wrześni oraz  w Gnieźnie.

Uwieńczeniem wakacyjnych spotkań były warsztaty cukierkowe w manufakturze Słodkie Czary Mary w Poznaniu. Dzieci  z niezwykłym zainteresowaniem uczestniczyły w pracy przy wyrobie kolorowego lizaka, którego potem mogły zabrać do domu.

Na zakończenie gokowskich spotkań wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i przybory szkolne. Do zobaczenia już za rok!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.