http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wspólne gotowanie w gminie Witkowo rozpoczęte!

Wyróżniony Wspólne gotowanie w gminie Witkowo rozpoczęte!

W świetlicy wiejskiej  w Małachowie Złych Miejsc w gminie Witkowo odbyły się wczoraj  międzypokoleniowe warsztaty kulinarne. W zajęciach liczny udział brały mieszkanki sołectw Mielżyna, Gorzykowa oraz Małachowa Złych Miejsc.


Instruktaż podczas warsztatów zapewniła Agata Dobrzykowska z Poznania.. Wspólnie przygotowano potrawy w których dominowały słodkości oraz zajęcia z carvingu czyli sztuki dekorowania żywności  na długo pozostaną w pamięci  uczestniczek warsztatów. Takie spotkania to doskonała forma integracji środowiska.

Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach projektu pt . „Gotujemy smacznie, zdrowo i kolorowo”, który realizuje grupa nieformalna M-G-M złożona z mieszkańców sołectw Małachowo Złych Miejsc, Mielżyna i Gorzykowa. Projekt dofinansowany jest  ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid.

Kierownikiem projektu jest Gabriela Szeszycka – sołtys Sołectwa Mielżyn a pomagają jej witkowscy radni Monika Andrzejaszek i Łukasz Grabowski. Następne spotkanie planowane jest już niebawem w Mielżynie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.