http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Półkolonie w Łubowie zakończone!

Wyróżniony Półkolonie w Łubowie zakończone!

W Łubowie zakończyły się półkolonie organizowane w Domu Kultury. Program tegorocznego letniego wypoczynku był bardzo bogaty. Były zarówno zajęcia teatralne, przyrodnicze, plastyczne, jak i nauka pierwszej pomocy czy też wiele innych zajęć.


- Pierwszy dzień upłynął nam na zabawach ruchowych i integrujących oraz podchodach - maluchy poznały zabawy swoich babć i rodziców, z czasów, kiedy nie było jeszcze komputerów. We wtorek gościliśmy Jarosława Mixera Mikołajczyka i Stanisława Kubaszaka, którzy zabrali dzieci w magiczną bajkową podróż. Maluchy poznały tradycyjny- ustny przekaz opowieści i miały okazję poznać instrumenty z różnych stron świata – mówi Agnieszka Gadzińska z Domu Kultury w Łubowie.

Środa, nazwana Dniem Robaka, została przeznaczona na warsztaty przyrodnicze - dzieci poszukiwaly w terenie różnych gatunków owadów, obserwowały je, fotografowaly i wreszcie, nazywały. Następnie wykonały w grupach przestrzenną pracę plastyczną- oczywiście nie mogło zabraknąć zagadek, kolorowanek i nagród!

- W czwartek mieliśmy wyjątkowych gości - dwaj członkowie OSP w Łubowie, Dawid Bielerzewski oraz Michał Jakubowski, przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się jak pomóc innym w razie potrzeby, ćwiczyły na fantomie, przymierzały strój strażaka, a nawet miały okazję sprawdzić jak czuje się ofiara wypadku, przymocowana do specjalnych noszy – relacjonuje A. Gadzińska.
 
Plany związane z ostatnim dniem połkolonii zostały nieco pokrzyżowane przez pogodę. Zaplanowany piknik odbył się pod dachem - dzieci przygotowały własnoręcznie posiłek, było malowanie twarzy, tatuaże, kolorowe balony oraz wesołe zabawy.

- Za pomoc w organizacji serdecznie dziękuję: władzom gminnym, pani Agnieszce Bętkowskiej, wolontariuszom (Monice, Asi, Patrycji i Rafałowi) oraz zaproszonym gościom – mówi Agnieszka Gadzińska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.