http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wyjątkowe przedstawienie teatralne w Witkowie

W poniedziałek, 18 czerwca 2018r., w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbyło się wyjątkowe przedstawienie teatralne. Na zaproszenie Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie gościliśmy uczniów i Chór Szkoły Podstawowej ze Zdziechowy, którzy na scenie widowiskowej przedstawili „Baśń o królewnie Kaprysce i Królu Drozdobrodym”.


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zdziechowie od września 2017r. do kwietnia 2018r., brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Teatr szkolny - edukacja młodego człowieka”, w którym wykorzystano instrumenty uzyskane dzięki stypendium fundacji Carla Orffa. W przedstawieniu brały udział wszystkie chętne dzieci, w tym członkowie chóru. Całoroczny konkurs odbywał sie pod opieką p. Iwony Zbyszewskiej, Agnieszki Ciesielskiej - Pawlak i Sylwii Grzybowskiej. Przygotowania do występu trwały bardzo długo, bo już od października prowadzone były próby w grupach: teatralnej pod kierunkiem p. Iwony Zbyszewskiej i muzyczno - tanecznej pod kierunkiem Agnieszki Ciesielskiej - Pawlak, natomiast scenografię przygotowała Sylwia Grzybowska.

Przedstawiony spektakl zawierał w sobie trzy elementy: śpiew, grę na instrumentach -użytych jako oprawa muzyczna i ruch. Obecna widownia – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie, była pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej i przygotowania starszych kolegów. Bardzo wysoki poziom wykonawczy, piękne stroje i niezwykłe zaangażowanie młodych artystów zostało nagrodzone ogromnymi brawami ze strony publiczności.

1 komentarz

  • Agnieszka Ciesielska - Pawlak
    Agnieszka Ciesielska - Pawlak czwartek, 21, czerwiec 2018 16:37 Link do komentarza Raportuj

    Sprostowanie wiadomości: Dzieci Szkoły Podstawowej w Zdziechowie uczestniczyły nie w projekcie, lecz w Ogólnopolskim Konkursie pt. "Teatr Szkolny - edukacja kulturalna młodego człowieka". Udział brały wszystkie chętne dzieci w/w szkoły nie tylko chór Imo Pectore. Całoroczny konkurs prowadzony był przez panie : Iwonę Zbyszewską, Agnieszkę Ciesielską -Pawlak, Sylwię Grzybowską. Grupa teatralna przygotowana pod kierunkiem Iwony Zbyszewskiej i muzyczno - taneczna pod kierunkiem Agnieszki Ciesielskiej - Pawlak, za scenografię odpowiedzialna była p. Sylwia Grzybowska. Stroje przygotowała p. Marlena Paulus.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.