http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zwycięstwo Wiktorii Derezińskiej i Agaty Arndt w konkursie „Żywimy zdrowo i ekologicznie”

Wyróżniony Zwycięstwo Wiktorii Derezińskiej i Agaty Arndt w konkursie „Żywimy zdrowo i ekologicznie”

W Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie odbył się finał V edycji konkursu „Żywimy zdrowo i ekologicznie”, w którym wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne powiatu żnińskiego.


Zanim ogłoszono wyniki i wręczono nagrody uczestnicy konkursu i zaproszeni goście wysłuchali interesującego wykładu  lekarza weterynarii Bogdana Szczecińskiego na temat flory i fauny pałuckich jezior. Następnie lek. med. Wojciech Szczęsny  reprezentujący Stowarzyszenie Miłośników Przyrody „Wierzba”  wytłumaczył zgromadzonym, w jaki sposób spożywane pokarmy wpływają  na zdrowie człowieka.

Po prelekcjach  nastąpiła wspólna degustacja potraw przygotowanych na bazie ekologicznych produktów. Wśród serwowanych specjałów znalazły się m.in.: naleśnikowe roladki z wędzonym  pstrągiem, smażone filety z sandacza i pyszny deser w postaci świeżych truskawek z sosem miętowym  i bitą śmietaną. Dodatkowo można było spróbować przetworów nabiałowych: masła, sera twarogowego i dojrzewającego, wytwarzanych  tradycyjnymi metodami w gospodarstwie rolnym w Komratowie.

Wreszcie  nadszedł czas na podsumowanie wyników konkursu., których dokonało jury w składzie: Aleksandra Adamska, dyrektor ZSN, Izabella Budzyńska, prezes Stowarzyszenia i nauczycielka przedmiotów gastronomicznych - Joanna Mazana. Po dokonaniu oceny wykonanych przez młodzież prezentacji multimedialnych pt.: „Ryby na pałuckich stołach” oraz przygotowanych z produktów ekologicznych sałatek, okazało się,  że I miejsce przyznano uczennicom gimnazjum z Rogowa: Wiktorii Derezińskiej i Agacie Arndt  z kl. IIA.

Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci urządzeń i sprzętu kuchennego, których wręczenia dokonały Izabella Budzyńska i dyrektor szkoły Aleksandra Adamska. Uczennice do konkursu przygotowywał nauczyciel biologii Marek Spochacz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.