http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Plastyczny sukces na szczeblu wojewódzkim

Wyróżniony Plastyczny sukces na szczeblu wojewódzkim

Dwoje uczniów szkoły w Rogowie – Amelia Przedwojska i Olaf Draheim – udało się wraz z rodzicami i wychowawczynią Ireną Borlik do Bydgosczczy po odbiór nagród za zajęcie odpowiednio II i III miejsca w konkursie „Obrona Cywilna Wokół Nas”.


Cel tego dorocznego przedsięwzięcia to promocja idei obrony cywilnej wśród najmłodszych mieszkańców naszego województwa, a także zainteresowanie ich szeroko pojętą obronnością kraju. Dzięki uczestnictwie w konkursie uczniowie mogą wzbogacić swoją wiedzę na temat zagrożeń cywilizacyjnych we współczesnym świecie, a także przeciwdziałaniu niebezpieczeństwom w życiu codziennym.

W tegorocznej edycji wzięło udział 453 prac z 64 samorządów. W rywalizacji uczestniczyli,  uczniowie szkół podstawowych (z podziałem na klasy 1-3 oraz 4-8), a także szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uroczyste podsumowanie wyników konkursu plastycznego, którego motywem przewodnim  tym razem była walka ze smogiem, nastąpiło w Urzędzie Wojewódzkim, a nagrody zwycięzcom wręczył osobiście wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Najlepsi otrzymali sprzęt elektroniczny i gry planszowe.

Serdecznie gratulujemy!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.