http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Z Niechanowa na Piknik Olimpijski w Warszawie

Wyróżniony Z Niechanowa na Piknik Olimpijski w Warszawie

Inauguracyjnym działaniem powstania Klubu Olimpijczyka w Niechanowie była wycieczka edukacyjno–turystyczna dla 54-osobowej grupy dzieci, młodzieży i rodziców na XX Jubileuszowy Piknik Olimpijski w Warszawie.


Spotkanie w stolicy rozpoczęło się od złożenia kwiatów i zniczy na Warszawskich Powązkach pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na grobach olimpijczyków i Prezesów PKOL Stefana Paszczyka i Piotra Nurowskiego. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Sportu w Polskim Komitecie Olimpijskim.

Jednak głównym punktem pobytu w Warszawie był udział w Pikniku Olimpijskim w ramach którego rzeszy uczestnikom z terenu całego kraju zaproponowano ogromną ilość gier i zabaw promujących liczne dyscypliny olimpijskie. Była to też okazja do bezpośredniego spotkania „twarzą w twarz” ze znanymi i mniej znanymi olimpijczykami, mając okazję na wspólne zdjęcie, krótką rozmowę czy otrzymanie autografu.

W gronie medalistów olimpijskich z którymi spotkano się bezpośrednio byli: Irena Szewińska, Mieczysław Nowicki, Władysław Stecyk, Renata Mauer Różańska, Marian Sypniewski, Adam Krzesiński, Piotr Mowlik oraz prezesi związków sportowych Jacek Sobolewski Prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie i Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Ostatnim punktem pobytu był spacer na Krakowskie Przedmieście i Warszawską Starówkę.  Inicjatorem powstania Klubu Olimpijczyka i organizacji wycieczki był Tadeusz Tomaszewski Przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Olimpijczykami przy Polskim Komitecie Olimpijskim. W wycieczce udział wzięła także trójka podopiecznych Domu Dziecka w Trzemesznie pod opieką Pawła Kordońskiego.

Wyjazd zorganizowano wspólnie z Wójtem Gminy Niechanowo, Szkołami Podstawowymi z Niechanowa i Jarząbkowa oraz Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan.  

W drugiej połowie roku Klub Olimpijczyka będzie organizatorem spotkań z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Niechanowie i Jarząbkowie z medalistami olimpijskimi.

Pomimo ogromnego upału była to świetnie spędzony czas, pełen wrażeń i nie zapomnianych chwil.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.