http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Dziecka z książką i na sportowo

Wyróżniony Dzień Dziecka z książką i na sportowo

W poniedziałek – 4 czerwca – w szkole w Rogowie obchodzony był Dzień Dziecka połączony z pasowaniem uczniów klas pierwszych na czytelników.


Zgromadzonych z tej okazji w Hali Widowiskowo-Sportowej nauczycieli, uczniów i rodziców powitała dyrektor szkoły p. Eliza Reszka, która następnie złożyła wszystkim uczniom okolicznościowe życzenia.  

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku szkolnego stał się też okazją do podsumowania  Rogowskiego Roku Tabliczki Mnożenia i Matematyki, którego dokonała nauczycielka matematyki p. Hanna Wicińska-Andrejczak -  szkolny koordynator i lider projektu.

W ramach roku matematyki odbyło się łącznie18 konkursów z udziałem ponad 400 uczniów. W gazetce szkolnej zagościł specjalny dodatek „Matematołek”. Poza tym uczniowie przygotowywali różne projekty, akcje, dekoracje matematyczne, wystawy plastyczno- matematyczne, literacko-matematyczne, uroczystości szkolne nawiązujące do królowej nauk, a także prowadzili 100-tne lekcje matematyki. Na stronie internetowej szkoły powstała specjalna zakładka dot. roku matematyki. Organizowano dodatkowe zajęcia matematyczne dla zainteresowanych.

Dzięki tak licznym przedsięwzięciom uczniowie trenowali sprawność szarych komórek, koncentrację uwagi, logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną. Realizując program, uczestniczyli w wielu zabawach, grach, konkursach matematycznych. Nazwiska zwycięzców wszystkich matematycznych zmagań można znaleźć na stronie szkoły w zakładce „Rok Matematyki”.

W nagrodę najlepsi matematycy 9 czerwca pojadą  na wycieczkę ufundowaną przez panią dyrektor do Centrum  Młyn Wiedzy w Toruniu. Na tym zakończyła się część oficjalna uroczystości.

Wreszcie nadszedł czas na program artystyczny. Przygotowali go uczniowie klasy Va pod kierunkiem p. Agnieszki Głowskiej. Młodzi artyści zaprezentowali pouczające i zabawne przedstawienie zatytułowane „Sąd nad książką”, którego wiodącym tematem była relacja między książką a innymi współczesnymi nośnikami informacji. Piątoklasiści z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role oskarżyciela, sędziego, obrońców i świadków, by przedstawić racje każdej ze stron. Po burzliwej rozprawie sądowej wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że książka spełnia ważną rolę w życiu człowieka, że nie może zniknąć z naszego życia i jest nam potrzebna. Sąd orzekł: „Książka to mistrz, co darmo nauki udziela. Kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela”. Po tych słowach nastąpił uroczysty moment pasowania pierwszoklasistów na czytelnika, którego dokonała p. Agnieszka Mielnik. Na pamiątkę tego doniosłego zdarzenia najmłodsi czytelnicy otrzymali piękne kolorowe książeczki.

Dalsza część obchodów Dnia Dziecka miała charakter sportowy. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach., m.in. rozgrywali mecze piłki nożnej, badmintona, grali w dwa ognie.

Na wszystkich  czekał w świetlicy szkolnej smaczny poczęstunek w postaci grillowanej kiełbaski przygotowany przez nasze panie kucharki oraz słodki deser – lody. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.