http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rodzinny Rajd dla Niepodległej w Niechanowie

Wyróżniony Rodzinny Rajd dla Niepodległej w Niechanowie

Po raz siódmy odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy wpisujący się w obchody Dni Niechanowa i 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, przy wsparciu i współpracy z Urzędem Gminy na czele z wójtem Eugeniuszem Zamiarem.


Grażyna Kozanecka, przewodnicząca SRZN  o godz. 10.00 przy niechanowskich plantach, skąd pod eskortą policji z Witkowa i Gniezna wyruszyli cykliści, powitała 150 uczestników, oraz podkreśliła wyjątkowość rajdu. - Dedykujemy go Tym wszystkim, którzy oddali życie dla Niepodległej,  dzięki którym możemy żyć  w wolnej Polsce, wszystkim uczestnikom walk wyzwoleńczych w 100. rocznicę odzyskania niepodległości i 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Niech obecność wyjątkowej flagi biało- czerwonej będzie tego dowodem, wyjątkowej bo była  ona w wielu ważnych miejscach, dla nas Polaków, między innymi: na wzgórzu  Kalhenberg, w Watykanie, Monte Cassino czy w Asyżu, teraz towarzyszy nam w tak ważnych obchodach – powiedziała G. Kozanecka.

Po przebyciu niespełna 20 kilometrów wszyscy spotkali się w wiacie Edukacyjnej ,, Gajówka” w Nadleśnictwie Gniezno, gdzie czekała wspaniała biesiada i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Po głównym powitaniu uczestników i gościnnie przybyłego Przemysława Kozaneckiego, komendanta powiatowego policji w Gnieźnie rozpoczęły się gry i zabawy dla dzieci pod opieką p. Danuty Pożegowiak, strzelanie z broni pneumatycznej pod opieką Piotra Budzianowskiego z LOK, tance i gry na instrumentach pod opieką Beaty Prusinowskiej, malowanie twarzy przez Agnieszkę Starzyk a dla dorosłych odbyła się degustacja przepysznych kiszonek wykonanych przez panie ze Stowarzyszenia - Irenę Woźniak, Teresę Dratwiak i  Hannę Jakubowską.  Była pyszna grochówka dzięki Elżbiecie Piątek, grill i przepyszne wypieki.

Dzięki koordynatorom przedsięwzięcia Annie i Markowi Grabowskim oraz G. Kozaneckiej  dzieci otrzymały drobne upominki  za udział w konkurencjach.  Przewodnicząca  G. Kozanecka z całego serca dziękuje tym wszystkim, dzięki którym wyjątkowy Rodzinny Rajd Rowerowy mógł się odbyć.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.