http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niechanowo świętowało Dzień Matki!

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie zorganizowano uroczystość - pod patronatem wójta gminy Eugeniusza Zamiara - z okazji Dnia Matki, która była coroczną  imprezą towarzyszącą obchodom święta gminy. W związku z przypadającą w tym roku  100-rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego uroczystość zaakcentowano również występami patriotycznymi.


- Spotkania w GOK dedykowane Mamom odbywają się  cyklicznie i są okazją do spotkań  towarzyskich, również uczestnictwa w wielu ciekawych koncertach muzycznych. W tym roku goście mieli  możliwość podziwiania parady tańca w wykonaniu pary tanecznej Ilony i Krystiana, która wśród widzów wzbudziła wielki aplauz i zachwyt – mówi Teresa Jastrzębska, dyrektor GOK w Niechanowie.

Pięknie zaprezentowały się również seniorskie zespoły śpiewacze: „Wrzosy” pod kierunkiem Zbigniewa Pawłowskiego i chór „Róża” pod opieką Jana Rumianowskiego.

W trakcie spotkania wójt gminy złożył gorące życzenia wszystkim uczestniczącym w spotkaniu Mamom, mówił, że święto to, ma na celu okazanie Matkom miłości i szacunku oraz podziękowanie za trud wychowania.

W uroczystości uczestniczył wójt gminy Eugeniusz Zamiar, pracownicy Urzędu Gminy, Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej, dyrektor BPGN Małgorzata Trzaskowska, przedstawiciele poszczególnych kół zainteresowań, pracowni haftu i wyszywania „Supełek” na czele z Marią Kosz, stowarzyszeń, sekcji, Klubu Seniora „Róża” i KGW w Niechanowie na czele z przewodniczącą Danutą Muskus, KGW z Jarząbkowa na czele z przewodniczącą Bożeną Szewczyk, sołtys Niechanowa Teresa Bartz, a także Mamy z terenu naszej gminy.

Na zakończenie uroczystości parze tanecznej Ilonie i Krystianowi, a także zespołom śpiewaczym wręczono podziękowanie, życząc  dalszych osiągnięć w krzewieniu kultury oraz pomyślności w życiu osobistym.
Spotkanie  przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku.

Organizator serdecznie dziękuje wszystkim obecnym za tak liczne przybycie, artystom, wykonawcom za świetne umilenie swym występem  majowego wieczoru.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.