http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rekolekcje Wielkopostne w Rogowie

Wyróżniony Rekolekcje Wielkopostne w Rogowie

Rekolekcje szkolne są szczególną formą głoszenia Ewangelii, wyrazem troski Kościoła o przekaz wiary dzieciom i młodzieży. Społeczność szkoły w Rogowie w dniach 26 - 28 marca podzielona na dwie grupy wiekowe: klasy IV- V szkoły podstawowej oraz młodzież klas VI szkoły podstawowej i II - III gimnazjum, uczestnicząc w naukach rekolekcyjnych przeżywała Wielki Tydzień i przygotowywała się do Zmartwychwstania Pana.


W poniedziałek odbyło się spotkanie z Siostrami Dominikankami  i ich podopiecznymi z Mielżyna, podczas którego uczniowie mogli wysłuchać prelekcji o prowadzonym przez Dominikanki Domu Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych w Mielżynie. Siostry przybliżyły także postać patronki ich domu - błogosławionej Siostry Julii Rodzińskiej, ukazując istotę miłosierdzia, a także akceptacji odmienności drugiego człowieka.

Tego dnia nasi uczniowie poznali też księdza rekolekcjonistę ( obecnie oddelegowanego dekretem Prymasa Polski na studia psychologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim), który od razu zyskał ich sympatię. Ks. Michał bardzo ciekawie opowiadał o uczynkach miłosierdzia i grzechu, przeplatając te trudne tematy wspaniałymi pieśniami, które chętnie śpiewali mali i duzi.

Pierwszy dzień rekolekcji zakończył się konkursem plastycznym na temat uczynków miłosierdzia.

We wtorek uczniowie obejrzeli przedstawienie pt.: „ A Jezus nas nauczał...”, które przygotowała  Violetta Antkowiak wraz z uczniami klas IV i VII. Inscenizacja zawierała przesłanie i wskazówki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie zabrakło też konkursu religijnego. Te osoby, które trafnie odpowiedziały na pytania, zostały nagrodzone przez p. katechetkę oceną bardzo dobrą z przedmiotu.

W ostatnim dniu rekolekcji odbyła się msza święta w intencji uczniów i nauczycieli naszej szkoły połączona z nauką rekolekcyjną. Ks. Michał Grupa i ks. Zenon Starszak, ku radości najmłodszych uczestników rekolekcji, ogłosili zwycięzców poniedziałkowego konkursu plastycznego. Otrzymali oni nagrody, natomiast na wszystkich uczestników czekały drobne upominki.

Po powrocie z kościoła uczniowie obejrzeli przygotowaną przez katechetkę Violettę Antkowiak wraz z dziećmi z klas IV bardzo ciekawą prezentację pt.: „Liczby w Biblii i ich symboliczne znaczenie” nawiązującą do Roku Matematyki ogłoszonego w naszej szkole na początku września. Podsumowaniem trzeciego dnia rekolekcji był konkurs matematyczny, którego rozwiązaniem były hasła religijne.
    
Rekolekcje przygotowane przez Violettę Antkowiak cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.