http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rada Seniorów w Czerniejewie powołana!

Wyróżniony Rada Seniorów w Czerniejewie powołana!

Motto: „Nie pogardzaj człowiekiem kiedy jest stary, ponieważ niektórzy z nas też się zestarzeją” (mądrość Syracha). Od 13 listopada 2013 roku, obowiązuje w Polsce zmiana w Ustawie o samorządzie, która umożliwia tworzenia przez nie ciał doradczych, zwanych Radami Seniorów.


Z przyjemnością informuję, że na podstawie Uchwały Rady Miasta i Gminy Czerniejewo z dnia 25 marca 2015 roku, również w naszej gminie otwarto drogę do powołania Rady Seniorów, przyjmując jej Statut.

Od pomysłu do przemysłu minęło równo trzy miesiące i w dniu dzisiejszym (25 czerwca 2015) odbyła się pierwsza uroczysta sesja Rady, na której obyło się ślubowanie wybranych w otwartych wyborach radnych, oraz wybór jej statutowych władz. Rada liczy 15 członków i jest ciałem o charakterze inicjatywnym, doradczym, oraz konsultacyjnym w odniesieniu do organów gminy, ze szczególnym nakierowaniem swojej aktywności na sprawy ludzi starszych, poprzez wszelkiego rodzaju pomoc i włączenie ich do współpracy nad poprawą dobrostanu całej naszej małej społeczności.

Piętnastoosobowy skład Rady, wzbogacony jest przez trzech członków wspierających. Kadencja Rady trwa dwa lata, a jej reprezentujące całą gminę gremium, to siedem Pań i ośmiu Panów, z których w tajnym głosowaniu wybrano prezydium Rady w następującym składzie: Janusz Grzyb - przewodniczący, Urszula Lewandowska - wiceprzewodnicząca , Andrzej Kryszak - wiceprzewodniczący i Zofia Szelewska -sekretarz.

Praca Rady ma charakter społeczny i żaden z jej członków nie otrzymuje za swoją pracę żadnego wynagrodzenia.

Zwołane na godzinę szesnastą w sali sesyjnej gminy uroczyste zebranie nowo powołanej Rady zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Tadeusz Szymanek, zastępca burmistrza Grażyna Kulpińska, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Jan Kulpiński, asystent posła Pawła Arndta - Bartosz Kanik oraz liczni goście przybyli na inauguracyjną sesję.

Jest rzeczą zrozumiałą, że pierwsze posiedzenie nowej Rady miało charakter czysto organizacyjny, a miłym jego zwieńczeniem było przekazanie Przewodniczącemu czeku na kwotę 2000 zł, przez pana  burmistrza Szymanka. Oczywiście, że wymieniona kwota to nie żadna gratyfikacja, tylko grosz przeznaczony na statutową działalność nowego ciała, któremu wszyscy życzymy zapału i wymiernych sukcesów w pracy na rzecz szczególnie osób starszych, ale i na poprawę bytu wszystkich mieszkańców naszej gminy, poprzez aktywny udział i zaangażowanie w jak najlepsze rozwiązywanie problemów naszego lokalnego środowiska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.