http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

„Królowa Śniegu” w Witkowie

Na scenie Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie, wystąpiły wczoraj dzieci z klasy IIIb i IIIe, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Najmłodsi pod opieką Pani Małgorzaty Łącznej oraz Barbary Szymańskiej przygotowali spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Współorganizatorem inicjatywy, był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.


Jedna z najbardziej znanych baśni Andersena pt. „Królowa Śniegu” była inspiracją do powstania sztuki, którą mieli możliwość oglądać najmłodsi mieszkańcy Gminy Witkowo oraz rodziny występujących artystów. Wywołująca dreszcz grozy podróż w głąb mroźnej krainy zła historia Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni wywołała wiele wzruszeń i ogromny podziw dla występujących artystów.

Spektakl, przeniósł widzów w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działając na wyobraźnię: tańcem, śpiewem i grą aktorską - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie przekonująco opowiedzieli o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.