http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Koty w bibliotece i w fantastyce

IX Konwent Fantastyki Fantasmagoria trwa. Na długo przed oficjalnym otwarciem w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna odbyło się szczególne spotkanie dla najmłodszych. Bohaterami spotkania były koty w literaturze. Specjalne spotkanie połączone z konkursami i zabawami przygotowała kustosz Ewa Jaworska wraz z członkami Stowarzyszenia Fantasmagoria.


Najmłodszych przywitał Wiktor Koliński, prezes Fantasmagorii. - Nie bez powodu bohaterami naszego spotkania są koty. Jesteśmy organizatorami konwentu fantastyki, a koty często są bohaterami książek fantastycznych. Zbliża się też Dzień Kota, warto też przypomnieć, że wśród pisarzy nie tylko fantastyki, blisko połowa to miłośnicy kotów. Kot nie tylko jest bohaterem ich książek ale też często takim tajemniczym przyjacielem. Koty niby są z ludźmi a jednak trochę, żyją w swoim świecie. Myślę, że dla tego potrafią fascynować – powiedział nam Wiktor Koliński.

Szef Fantasmagorii mówił o samym Konwencie, ale też o książkach między innymi Terrego Pratchetta. Biblioteka nie po raz pierwszy włącza się w Konwent Fantastyki.

- Oprócz własnych imprez czytelniczych, jako biblioteka często uczestniczymy w różnych działaniach w mieście zahaczających o literaturę. Sporą część konwentu Fantasmagorii i w ogóle zainteresowań miłośników fantastyki zajmują książki i literatura, nasz udział jest więc niemal oczywisty. Organizatorzy konwentu to ludzie, którzy stworzyli prężne środowisko, dla nas to szansa wychowania kolejnych pokoleń zarówno czytelników jak i miłośników fantastyki, być może uczestników przyszłych konwentów – powiedziała nam Ewa Jaworska kustosz BPMG.

Dzieci świetnie przyjęły przygotowane dla nich atrakcje z kotami w roli głównej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.