http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piętnasta Gwiazdka miejskich świetlic

Wyróżniony Piętnasta Gwiazdka miejskich świetlic

Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. Ma swoją symbolikę w wymiarze nie tylko duchowym. Dlatego mottem tegorocznego spotkania wigilijnego rodzin zrzeszonych przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych było dzielenie się nie tylko opłatkiem, ale i uśmiechem oraz wzajemną pomocą.


Była to już piętnasta Gwiazdka zorganizowana przez świetlicową społeczność. Wczoraj przyszło na nią ponad 200 osób, które spotkały się w sali widowiskowej MOK. Jej uczestnicy otrzymali ponad 150 paczek świątecznych oraz zobaczyć mogli specjalny spektakl przygotowany przez świetlice z ulic Staszica i Kilińskiego, który powstawał pod czujnym okiem Katarzyny Adamczyk-Kuźmicz oraz wychowawców: Pauliny Pindral-Nawrot, Agnieszki Krzesińskiej i Sandry Buczkowskiej.

Radosną atmosferą spotkania jego uczestnicy mieli okazję dzielić się z gośćmi: zastępcą Prezydenta Michałem Powałowskim, dyrektorem MOPS Hanną Adamczak, Prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego Barbarą Borowską, przedstawicielem Stowarzyszenia Skrzydła Angeliką Szlachcińską, przedstawicielem II Zespołu Kuratorskiego Służby Sądowej ds. Rodzinnych Arletą Mikołajczak oraz przedstawicielem zaprzyjaźnionej parafii św. Wawrzyńca Eugenią Kozłowską.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.