http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Powstanie Wielkopolskie okiem 12-latka

Wyróżniony Powstanie Wielkopolskie okiem 12-latka

Jakby to było obudzić się pewnego ranka 1919 r.? Przenieść się z czasów współczesnych wprost na ulice miasta ogarniętego powstańczą wrzawą? Zobaczyć jak rodzinna miejscowość wyglądała blisko 100 lat temu?


Taką przygodę przeżył 12-letni Antek, bohater książki „Tajny rozkaz” napisanej przez Tadeusza Matraszka. Ta powieść historyczno-przygodowa to niezwykła książka o Powstaniu Wielkopolskim, a zarazem pierwsza  poruszająca tę tematykę pozycja dla dzieci i młodzieży. Stała się ona bohaterką grudniowych „Czytajek z naszej bajki”  w Centrum Kultury Scena To Dziwna.

W łatwy i przystępny sposób pozwoliła zrozumieć dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 9 czym jest lokalny patriotyzm. Pokazała jak wielkie znaczenie dla całego kraju może mieć wyzwanie podejmowane przez najmniejszych obywateli.

Warto aby książkę „Tajny rozkaz” przeczytał każdy młody człowiek, bo chociaż opowiada ona o powstańczym epizodzie w Chodzieży, to mógł się on wydarzyć w każdym wielkopolskim mieście. Pozycja Tadeusza Matraszka dostępna jest w księgozbiorze Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.