http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Integracja na sportowo i świątecznie”

Wyróżniony „Integracja na sportowo i świątecznie”

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie jest organizatorem w miesiącu grudniu XIV edycji spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie 2017”. W imprezach sportowo – rekreacyjnych, imprezach kulturalnych, także z udziałem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej weźmie udział łącznie około 2000 uczestników.


Partnerami Stowarzyszenia w organizacji imprez są samorządy gminne, rady sołeckie i osiedlowe, placówki kulturalne i oświatowe, Ochotnicze Hufce Pracy, organizacje społeczne oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizację spotkań mikołajkowo-świątecznych wspierają również lokalni darczyńcy.    

- Gwiazdki organizowane są na terenie powiatu gnieźnieńskiego, wrzesińskiego i słupeckiego – podczas 15 imprez: w Trzemesznie, Owieczkach, Goraninie, Działyniu, Ruchocinku, Jarząbkowie, Niechanowie (Przedszkole i Szkoła Podstawowa) , Bieganowie, Zagórowie, Pietrzykowie, Strzyżewie Paczkowym, Dąbrówce Kościelnej i Gnieźnie w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Szkole Podstawowej Nr 2 tj. XXIII Powiatowa Gwiazdce dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Wszystkie imprezy będą przeprowadzone w świątecznym klimacie z udziałem Św. Mikołaja lub gwiazdora, śnieżynek, dekoracji świątecznych i programu artystycznego - mówi Stanisław Dolaciński, prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

Stałym elementem towarzyszącym imprezom są konkurencje sportowo – rekreacyjne, w których zwycięzcy otrzymują pamiątkowe medale z motywem świątecznym. Podsumowaniem wszystkich imprez będzie wręczenie dzieciom paczek świątecznych ze słodyczami.

Już w pierwszej dekadzie grudnia mikołajkowe-świąteczne spartakiady „Na sportowo i świątecznie” odbędą się w Zagórowie, Trzemesznie, Niechanowie, Jarząbkowie, Ruchocinku, Działyniu, Goraninie, Bieganowie i Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.