http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„H2O TO JEST TO”, czyli podwodni Seniorzy w Gminie Czerniejewo

Wyróżniony „H2O TO JEST TO”, czyli podwodni Seniorzy w Gminie Czerniejewo

Kilka dni temu w gminie Czerniejewo miała miejsce premiera spektaklu teatralnego „H2O TO JEST TO” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Pelikan. Wydarzenie to mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Światowid. Projekt został wsparty finansowo również przez Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo.


Sala Wiejska w Szczytnikach Czerniejewskich wypełniła się po brzegi widzami w każdym wieku. Punktualnie o godzinie 17.30 rozbłysły światła, a oczom zgromadzonych ukazał się magiczny podwodny świat. Na scenie pojawili się bohaterowie bajki w zachwycających strojach. Niektórzy z trudem rozpoznawali w aktorach swoich dziadków, sąsiadów i znajomych, ponieważ w role morskich stworzeń wcieliło się dwudziestu czterech seniorów z Gminy Czerniejewo. Największe wrażenie robiły stroje, które urzekały nie tylko kolorami i oryginalnością, ale także wielkością. Należy zaznaczyć, że zostały one przygotowane samodzielnie przez uczestników projektu pod czujnym okiem Piotra Urbaniaka. Głównym przesłaniem bajki było podkreślenie tego jak ważna w życiu jest przyjaźń i radość.

Spektakl został wyreżyserowany przez Monikę Belau i Artura Kamińskiego, nad oprawą muzyczną czuwali Artur Sołtysiak i Łukasz Migdalski, instruktorem teatralnym była Ewa Malicka.

Poza tym w projekt zaangażowało się tak wielu wolontariuszy, że nie sposób wszystkich wymienić.

Spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Szczególnie młodzi widzowie entuzjastycznie reagowali na wszystko co działo się na scenie. Po zakończonym przedstawieniu na publiczność czekała niespodzianka, czyli ogromny tort z motywem morskim.
Koordynatorami projektu „H2O TO JEST TO” byli Katarzyna Górka i Tomasz Woźniak ze Stowarzyszenia Pelikan.

Przedstawienie teatralne „H2O TO JEST TO” odbyło się w ramach Senioraliów 2017.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.