http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jezioro Popielewskie skontrolowane

Wyróżniony Jezioro Popielewskie skontrolowane

W tym roku Społeczna Straż Rybacka Powiatu Gnieźnieńskiego obchodzi jubileusz 15-lecia powstania. Z tej okazji z inicjatywy strażników oraz Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego zorganizowano wspólną akcję kontroli jeziora Popielewskiego w Trzemesznie. Wzięli w niej udział również starosta Beata Tarczyńska oraz wicestarosta Jerzy Berlik. W wyniku kontroli znaleziono i zabezpieczono sprzęt kłusowniczy.  


- Nasza akcja miała charakter pokazowy – mówi Andrzej Kowalski, komendant SSR, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia. – Z okazji naszego jubileuszu chcieliśmy zaprezentować sprzęt jaki posiadamy oraz pokazać różne sposoby kontroli wód powiatu. Nasze działania skupiają się nie tylko na sprawdzaniu pozwoleń wędkarskich, ale przede wszystkim na walce z kłusownictwem.  Dlatego też na jeziorze Popielewskim szukaliśmy zatopionych pod wodą sieci oraz zastawianych w płytszych miejscach żaków - dodaje.

Kontrola jeziora Popielewskiego zakończyła się sukcesem. W jej wyniku strażnicy odnaleźli 30 metrową sieć typu wonton oraz sprzęt do połowu węgorzy.  Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński podsumowując akcję podkreśliła ważną rolę społecznej straży rybackiej, także w wymiarze bezpieczeństwa. –  Ochrona wód to oczywiście dbałość o ich czystość, ekosystem, przestrzeganie przepisów ale także troska o bezpieczeństwo ich użytkowników – wskazuje B. Tarczyńska. - To ważne szczególnie w okresie letnim. Przeprowadzona na jeziorze popielewskim akcja pokazała, że nasi strażnicy są profesjonalnie przygotowani do wyznaczonych im zadań, a ich determinacja i skuteczność pozwoli zarówno wędkarzom, jak i plażowiczom czuć się bezpiecznie - zaznacza.

Na jeziorze Popielewskim obok straży rybackiej swoje umiejętności pokazali także strażacy z sekcji ratownictwa wodnego OSP w Trzemesznie. Przy wykorzystaniu specjalistycznej łodzi zademonstrowali między innymi działania ratujące osobę tonącą.

Więcej w tej kategorii: Na rowerach pod żaglami »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.