http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Grochowiska Szlacheckie bawiły się do białego rana!

Wyróżniony Grochowiska Szlacheckie bawiły się do białego rana!

Za nami piąta odsłona tegorocznych Dni Rogowa, które rozpoczęły się pod koniec maja w Gościeszynie. Potem było Czewujewo, Mięcierzyn, Kłoda nad jeziorem Rogowskim, a w miniony weekend Dni Rogowa zawitały do Grochowisk Szlacheckich. I trzeba przyznać, że festyn zorganizowany przez sołtysa Jana Szkatulskiego i Radę Sołecką był imprezą profesjonalnie przygotowaną pod każdym względem. Do tego dopisała pogoda i frekwencja, która była najwyższa z wszystkich tegorocznych imprez organizowanych w ramach Dni Rogowa! Patronem medialnym Dni Rogowa są informacjelokalne.pl.


Program przygotowany na sobotnie popołudnie i wieczór, do tego wakacyjna pogoda sprawiły, że na imprezie zjawiło się ponad 200 mieszkańców Grochowisk Szlacheckich i wielu gości z sąsiednich sołectw!

Impreza w Grochowiskach Szlacheckich rozpoczęła się od wzruszającego programu artystycznego przygotowanego przez uczestników miejscowej Placówki Wsparcia Dziennego „Kreatywni”. Występ najmłodszych mieszkańców Grochowisk był prezentacją dorobku artystycznego tej świetlicy środowiskowej i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność. Nie zabrakło więc zarówno ciekawostek na temat Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca, jak i piosenek oraz wierszy.

Następnie przyszedł czas na liczne konkursy oraz zabawy z nagrodami dla dzieci, które całym sercem angażowały się we wszystkie proponowane przez prowadzącą festyn Martynę Goclik zabawy.

Do tego dzieci mogły sobie pomalować twarz, a dorośli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru.

W dalszej części programu na scenie zaprezentowała się Wiktoria Krysztofiak, uczestniczka tegorocznego, VIII Gminnego Przeglądu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży w Rogowie

Jednak największe emocje podczas festynu wzbudził konkurs pod hasłem „Kocham Cię Gmino”. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły, który musiały odpowiadać na pytania dotyczące historii gminy Rogowo, odgadywać prezentowane piosenki, czy też bawić się w kalambury i tym samym zgadywać o jaką legendę czy też przysłowie chodzi. W pewnych momentach tej rywalizacji emocje sięgały zenitu! Ostatecznie wygrała drużyna o nazwie „Gigantki”.

Oprócz występów scenicznych dla najmłodszych czekały trzy bezpłatne i zawsze cieszące się dużym powodzeniem dmuchane zamki, które były oblegane przez najmłodszych mieszkańców.

Dodatkowo dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali bezpłatne kiełbaski z grilla, a wszystkie dzieci z Grochowiska Szlacheckich (które nie ukończyły 16 roku życia) otrzymały od Rady Sołeckiej paczki z okazji Dnia Dziecka!

Ten pierwszy w dziejach Grochowisk Szlacheckich festyn w ramach Dni Rogowa zakończył się zabawą taneczną trwającą do białego rana!

Przy okazji tego festynu można było także zobaczyć najnowocześniejszą w gminie Rogowa świetlicę wiejską, która jest chlubą i oczkiem w głowie sołtysa jak i Rady Sołeckiej. Ale trzeba przyznać, że mieszkańcy Grochowisk Szlacheckich mają z czego być dumni. Więcej o tej nowej świetlicy już jutro w naszym portalu.

Kolejna, ostatnia już odsłona Dni Rogowa odbędzie się 4 lipca w Rogowie.

A co się działo w Grochowiskach Szlacheckich? Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.