http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

WOŚP zagra 14 stycznia! Wolontariusze poszukiwani!

Wyróżniony WOŚP zagra 14 stycznia! Wolontariusze poszukiwani!

Ta akcja pokazuje, że Polacy potrafią pomagać i chcą dzielić się swoimi pieniędzmi, nawet wtedy, kiedy wrzucają do puszek jedynie kilka groszy. Już wiadomo, że tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grać będzie na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Odliczanie do kolejnego finału śmiało możemy zaczynać, bo znamy już datę nowej zbiórki.


Wolontariuszy z puszkami spotkamy na naszych ulicach dopiero w drugą niedzielę stycznia. To wtedy właśnie odbędzie się już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej sztab lokalny zostanie tradycyjnie umiejscowiony w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie. – Przygotowania trwają, a za chwilę zostaną nam dwa miesiące do tego finału i 14 listopada rozpoczynamy zapisy wolontariuszy, których zapraszamy serdecznie do kontaktu i współpracy z nami – mówi Kazimierz „Tinkers” Kubów, szef sztabu WOŚP w Gnieźnie. – Ilość miejsc oczywiście jest ograniczona, a zapisy będziemy prowadzili przez trzy dni, do 16 listopada w godz. 14.00 – 18.00 w eSTeDe – dodaje.

Przypomnijmy, że przed rokiem w Gnieźnie uzbierano ok. 190 tysięcy złotych, a wśród wolontariuszy było ponad 200 osób, którzy najpierw zbierali pieniądze, a potem je liczyli. – Myślę, że znajdziemy ludzi chętnych, którzy się do tej akcji przyłączą, bo ona jest świetna i trzeba to kontynuować. Będziemy zapisywali wszystkich chętnych, choć tutaj tradycyjnie zaznaczamy, że tylko osoby pełnoletnie, a jeśli zgłaszają się młodsi, wówczas muszą zgłaszać się razem ze swoimi opiekunami. Takie są wymogi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zaznacza K. Kubów.

Pomagać oczywiście można również w inny sposób. Sztab orkiestrowy jednocześnie zaprasza wszelakie instytucje, a także firmy oraz osoby prywatne, by akcję na wszelkie możliwe sposoby wszyscy wspomagali. Pomocny będzie każdy gest, od osób logistycznie wspomagających przedsięwzięcie, po takie, które zdecydują się pomóc inaczej, np. dowożąc ciepłe posiłki osobom pracującym dla WOŚP w czasie finału.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy koncertuje w całej Polsce 14 stycznia 2018 roku. Przed końcem grudnia powinniśmy poznać szczegóły programu całego wydarzenia. Już dziś jednak wiadomo, że nie może w nim zabraknąć inicjatyw sportowych i kulturalnych. Najważniejszym elementem będzie także licytacja przedmiotów ofiarowanych przez osoby znane, tj. artystów, sportowców, przedsiębiorców, samorządowców.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.