http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Truskawkowe pole” przed starostwem już od dziś

Wyróżniony „Truskawkowe pole” przed starostwem już od dziś

Sezon na truskawki trwa w najlepsze. Od dziś do piątku w różnej postaci będą one królowały również przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, gdzie odbywa się akcja „Truskawkowe pole”. Ma ona przede wszystkim zachęcić gnieźnian do kupowania tego niezwykle popularnego sezonowego owocu od lokalnych plantatorów. Dziś o 11.00 oficjalnie rozpoczęto akcję.


Impreza ma zachęcić mieszkańców do kupowania lokalnych produktów oraz odkryć tajniki tradycyjnej i nowoczesnej truskawkowej kuchni. Przed budynkiem starostwa przy ulicy Jana Pawła II nie tylko stanęły stoiska, na których przez najbliższe dni będzie można kupić truskawki. Dziś można było tam skosztować potraw przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie oraz panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet działającego w Małachowie Złych Miejsc. Na stole zagościły więc truskawki w czekoladzie, koktajl z truskawek, kanapki z dżemem truskawkowym własnej roboty oraz drożdżowe ciasto z truskawkami. Do udziału w akcji zaproszono dziś też przedszkolaki, dla których atrakcje (m.in. malowanie twarzy) przygotowało Centrum Kultury eSTeDe.

Jak podkreśla starosta Beata Tarczyńska, pomysł akcji zrodził się podczas rozmów z lokalnymi producentami owoców. – Powiat gnieźnieński chce się zaangażować w promocje tego, co wyprodukują, co wyrośnie na ich polach. Truskawka nasuwała się w oczywisty sposób. Sezon się rozpoczyna. Widać, że plony są duże. Przez tę akcję promujemy naszych producentów. Mówimy również o tym, że to co wyrośnie na polskim polu jest naprawdę bardzo wartościowe. Zwracamy się też do wszystkim konsumentów, by zwracali uwagę właśnie na jakość owoców, ich świeżość – mówi starosta Beata Tarczyńska.

W kolejnych dniach, do piątku, „Truskawkowe pole” będzie działało w godzinach od 8.00 do 13.00. – Codziennie przed starostwem będą po dwa stoiska. W każdym dniu będą sprzedawali truskawki inni rolnicy. Tych rolników pozyskaliśmy na podstawie wcześniejszego spotkania, które odbyło się w starostwie powiatowym w związku ze sprzedażą bezpośrednią. Podczas tego spotkania rolnicy wypełniali ankiety, zgłaszali chęć uczestniczenia w tej akcji. Na tej podstawie mamy ich wyselekcjonowanych. Są to producenci z powiatu gnieźnieńskiego – mówi wicestarosta Jerzy Berlik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.