http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rodzinny piknik w Kiszkowie

Wyróżniony Rodzinny piknik w Kiszkowie

W słońcu czerwcowego nieba, przy dźwiękach muzyki, w miłej, radosnej, rodzinnej atmosferze przebiegał I Piknik Rodzinny zorganizowany przez Dyrekcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kiszkowie, Grono Pedagogiczne oraz Rodziców.


To rodzinne spotkanie odbyło się w sobotnie południe 13 czerwca. Dzieci ze szkoły przedstawiły popisowe programy artystyczne, a rodzice przygotowali dla swych pociech liczne atrakcje.

W organizację pikniku mocno zaangażowali się nauczyciele, uczniowie i rodzice. Impreza rozpoczęła się trzema pokazami tanecznym: zespołu TWIST, przygotowanym przez dziewczęta ze Szkoły Podstawowej, grupy dziewczynek z przedszkola oraz Break Dance – w wykonaniu uczniów II i III klasy. Następnie odbyły się występy muzyczne, a po nich pokazy karate, w wykonaniu Kiszkowskiego Klubu Karate do Shotokan.

Z zainteresowaniem dzieci brały udział w pokazach strażackich oraz pokazach ratownictwa medycznego. Chętni mogli obejrzeć rowery poziome oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy chemiczne.

Dzieci obserwowały oraz brały aktywny udział w przygotowanych dla nich eksperymentach. Większość z nich kończyła się w efektowny sposób, co wywoływało na twarzach podziw, zdumienie oraz fascynację!!!

Nie zabrakło również warsztatów plastycznych, podczas których dzieci zgłębiały sztukę decoupagę, malowania i wyklejania obrazków kolorowymi nasionami, a także tworzenia ekologicznego origami. Odbył się także konkurs gry w szachy, a także można było wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach planszowych.

Dzieci chętnie skorzystały także z możliwości zrobienia sobie fantazyjnej fryzury oraz pomalowania twarzy. Można było także wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Młodzi aktorzy próbowali swoich sił jako animatorzy kukiełek podczas przedstawienia.

Dla ochłody można było zjeść wykonanego własnoręcznie z soku owocowego, pysznego loda, posilić się domowym ciastem, grochówką oraz kiełbaską z ogniska.

I Piknik Rodzinny miał charakter integracyjny Przez szereg działań artystycznych i sportowych organizatorzy zapewnili uczestnikom możliwość relaksu na świeżym powietrzu oraz promowali aktywny wypoczynek. Wspaniałej zabawie i okrzykom radości nie było końca. Teraz pozostały nam tylko miłe wspomnienia i czekanie na kolejną, tak udaną uroczystość. Całość dochodu otrzymanego z biletów wstępu oraz z gastronomii, przeznaczona została na Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kiszkowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.