http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Twórczy Squad wraca po letniej przerwie

Wyróżniony Twórczy Squad wraca po letniej przerwie

Od soboty, 24 września po przerwie wakacyjnej swoje działania na terenie Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie wznawia Twórczy Squad, czyli sekcja interdyscyplinarna, która zajmuje się ceramiką, rysowaniem, malowaniem i fotografowaniem.


Zdaniem pomysłodawców i twórców projektu, w Gnieźnie jest potencjał do tego, żeby wyszukiwać i dalej rozwijać u dzieci i młodzieży, ale także u dorosłych zdolności artystyczne. – My przede wszystkim uważamy, że rozwój dziecka bez przedmiotów plastycznych i bez dotknięcia sztuki jest niepełne. To nam daje nie tylko to, że jesteśmy w stanie potem zachwycać się sztuką, ale również rozwija naszą kreatywność, która przydaje się nam potem chociażby w inżynierskich przedmiotach, bo mamy przecież całą paletę artystów dorosłych, którzy z wykształcenia są inżynierami i artystami jednocześnie. To jest bardzo ważny element w rozwoju młodego człowieka – uważa Krzysztof Ślachciak, który prowadzi zajęcia fotograficzne.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych są natomiast szansą już rozwijania pasji i rozwijania posiadanych umiejętności. – Ze względu na nasze wcześniejsze doświadczenia, bo obaj kiedyś byliśmy wykładowcami akademickimi, to można te zajęcia traktować w przypadku młodzieży, jako przygotowanie do egzaminów wstępnych na studia – dodaje K. Ślachciak, który również rozpościera dość ciekawą perspektywę przed osobami dorosłymi. – W przypadku dorosłych osób, to jestem przekonany, że jeśli tylko takie osoby się tutaj znajdą, to też dla nich będzie pewien rodzaj terapii czy ucieczki od spraw codziennych, możliwość odkrycia nowych pasji i ja chce jedno podkreślić, że mitem kompletnym jest to, że nie można w wieku dorosłym do pewnych zdolności artystycznych i jeśli zechcemy się zająć malarstwem w wieku np. 50 lat, to jest to kwestia wyłącznie odpowiednich ćwiczeń, żeby dojść do odpowiedniej sprawności, a sprawa ekspresji artystycznej to już jest sprawa indywidualna – tłumaczy.

Tegoroczna oferta Twórczego Squadu jest wzbogacona o nową ofertę, tj. brania udziału w zajęciach interdyscyplinarnych, które stanowić mają pewną pigułkę tego wszystkiego, co jego twórcy chcą zaszczepić. – Nasze założenie jest takie, ażeby oferta ta była możliwie jak najciekawsza dla naszych wszystkich odbiorców. To ma być ciekawe i zaskakujące, za każdym razem powstaje nowa rzecz, jakiś nowy temat jest rozwijany – mówi Tomasz Jędrzejewski, który naucza rysowania, malowania, rzeźby i ceramiki. – Na zajęciach interdyscyplinarnych zawsze pracują obie półkule naszych mózgów i wtedy rozwój artystyczny można uznawać za całościowy – przekonuje T. Jędrzejewski.

Dodajmy na koniec, że koszt udziału w zajęciach Twórczego Squadu, które łącznie obejmują siedem spotkań po trzy godziny każdorazowo, to 350 złotych. Zapłatę możemy rozłożyć na dowolne raty, a w przypadku przyprowadzenia nowej osoby przysługuje dodatkowy rabat 50-złotowy. Pierwsze zajęcia zostały zaplanowane na sobotę od godz. 11.00 w Centrum Kultury eSTeDe przy ulicy Roosevelta w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.