http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rozpoczęcie nowego roku szkoleniowego w OSiW OHP w Niechanowie

Na początku  września korytarze niechanowskiego pałacu znów rozbrzmiały wesołym gwarem. Po dwóch miesiącach wakacji i zasłużonego odpoczynku społeczność Ośrodka zainaugurowała kolejny rok szkoleniowy.


Uroczystości inauguracyjne rozpoczęły się o godzinie 8.15 uroczystą mszą świętą, której przewodniczył ksiądz kanonik Andrzej Ziółkowski. W czasie homilii ksiądz proboszcz podkreślił, że rok szkolny to z jednej strony czas odkrywania i pielęgnowania talentów ale przede wszystkim to okres, w którym każdy ma stawać się lepszym człowiekiem. Dobre uczynki to nie zadanie domowe ale powinność, która ma rozwijać nasze serca i sumienia. Nowy rok to okres kształtowania umysłu i serca, z którego wypływa wszystko co robimy.

Po mszy świętej razem z rodzicami, pracownikami i nauczycielami spotkaliśmy się w Pałacu. Część oficjalną rozpoczął kierownik internatu, który powitał wszystkich zgromadzonych gości i przedstawił nowego Kierownika Ośrodka pana Marcina Grzybowskiego. Kierownik Ośrodka życzył wszystkim zebranym sukcesów w nowym roku szkoleniowym i wyraził nadzieję, że nowy rok będzie okazją do poznania nowych rzeczy i rozwijania nowych horyzontów.

Wszyscy uczestnicy spotkania inaugurującego rozpoczęcie roku zdają sobie sprawę, że pierwszy dzwonek mamy już za sobą, teraz nadszedł czas wytężonej pracy i nauki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.