http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Bycie eko czyni nas lepszymi”

Wyróżniony „Bycie eko czyni nas lepszymi”

Po raz dziesiąty zorganizowano Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów z niepełnosprawnością umysłową pod hasłem „Bycie eko czyni nas lepszymi”. Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu odbyła się dzisiaj w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica, gdzie można obejrzeć wszystkie prace zgłoszone do konkursu.


W otwarciu wystawy wzięła udział m.in. starosta Beata Tarczyńska, która stwierdziła: - Ważne jest żeby te prace nie były schowane do szuflady, żebyśmy podziwiali pomysłowość i pracowitość wykonawców. O ekologii trzeba mówić często. Ten świat zależy od nas jak będzie wyglądał i na ile nam wystarczy. Musimy mieć tego świadomość, byśmy go nie zniszczyli.

Gdy przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu, okazało się, że I miejsce zdobył Adam Konior ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 z Gniezna (opiekun Halina Ajchest); II miejsce zajął Krystian Maciejewski SOSW nr 2 Gniezno, a III miejsce przypadło  Krystynie Kubasik z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Gratulacje laureatom złożył też Michał Powałowski, zastępca prezydenta Gniezna, który podkreślił, że prace plastyczne to swoisty sposób „na wyrażenie siebie, swoich emocji w sposób artystyczny”.

- Ten konkurs wyszedł na zewnątrz by inne dzieci z terenów Wielkopolskich mogły również wziąć w nich udział. Tutaj, w bibliotece możecie pokazać swój dorobek. Wasze rodziny i koledzy widzą je na co dzień w ośrodku, my mieszkańcy miasta, możemy również teraz przyjść i je obejrzeć – zaprosił do oglądania prac konkursowych wiceprezydent Gniezna.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.