http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pielgrzymka Rowerowa ze Strzelec Krajeńskich na postoju w Niechanowie

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie gościł wczoraj uczestników XXIX rowerowej pielgrzymki ze Strzelec Krajeńskich do Częstochowy. W czasie swoich rowerowych rekolekcji, które trwają od 23 do 30 lipca, pielgrzymi pokonają prawie 600 kilometrów. Organizatorem pielgrzymki jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy parafii św. Franciszka z Asyżu.


Każdy pielgrzymkowy dzień ma swój utarty schemat: Eucharystia, modlitwa i rozważania. Oprócz tego pielgrzymi znajdują także czas na zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z historią polski. Na trasie pątników ze Strzelec nie zabrakło tradycyjnie już  Niechanowa. W siedzibie OHP uczestnicy pielgrzymki zatrzymali się na postój obiadowy.

W spotkaniu z pielgrzymami uczestniczyli przedstawiciele młodzieży niechanowskiego Ośrodka, którzy w ramach Akcji Lato pomogli w organizacji pielgrzymkowego obiadu. Pracownicy Ośrodka po powitaniu, przedstawili krótką historię pałacu w Niechanowie, natomiast przedstawiciele młodzieży oprowadzili pielgrzymów po ścieżce edukacyjnej znajdującej się niechanowskim parku.

Ksiądz Paweł Sztyber – duchowy opiekun pielgrzymów podkreślił, że ważnym elementem pielgrzymowania są spotkania z ludzką życzliwością, której nie brakuje i której każdego dnia doświadczają. Zapewnił jednocześnie, że do intencji jakie każdy z pielgrzymujących niesie do Częstochowy dołączą również modlitwę za wszystkich ludzi jakich spotkali na swojej drodze. W strugach deszczu ale z uśmiechem na twarzach, pątnicy wyruszyli na szlak zapewniając, że w przyszłym roku z wielką radością ponownie odwiedzą Niechanowo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.