http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Truskawki dobre, bo polskie

Wyróżniony Truskawki dobre, bo polskie

- Smaczne, pachnące, świeże polskie owoce. Sezon truskawkowy się rozpoczął i my jako starostwo dołączamy się do promocji regionalnych producentów. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gniezna i okolic 16 czerwca na ulicę Jana Pawła II, przed nasz budynek, w godzinach między 11.00 a 16.00 – zachęcała na konferencji prasowej starosta Beata Tarczyńska. Tego dnia odbywać się będzie akcja „Truskawkowe pole przed Starostwem”.


- To nasza pierwsza taka akcja i mamy nadzieję, że będą następne. Chcemy promować  polskich rolników. W dniach od 17 do 19 czerwca, w godzinach między 8.00 a 13.00 będzie nadal można kupić te owoce. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest wicestarosta – podkreśla B. Tarczyńska.

Wspomniany wicestarosta Jerzy Berlik dodaje: - Będzie można kupić truskawki, dowiedzieć się jak zrobić z nich różne przysmaki, nabyć pyszne produkty z tych wdzięcznych owoców. Chcemy organizując takie przedsięwzięcia pomóc naszym rolnikom w promowaniu ich pracy. Pragniemy zwrócić również uwagę mieszkańców naszego miasta na produkty, które kupują. Niech będą one pochodzenia polskiego – zaakcentował wicestarosta.

Koordynatorem tej smacznej imprezy o wdzięcznej nazwie „Truskawkowe pole przed Starostwem” jest Centrum Kultury eSTeDe. - Mamy zaplanowaną ciekawą oprawę plastyczną i muzyczną. Warto przyjść i zobaczyć. Na pewno każdy wyjdzie z  tego spotkania zadowolony - zaznacza Grzegorz Reszko, dyrektor eSTeDe.

Organizatorzy mają nadzieję, że pogoda dopisze i przyciągnie wielu mieszkańców z dziećmi, bo dla najmłodszych też przygotowano atrakcje.

Zwołana w eSTeDE konferencja prasowa, była również okazją do podsumowania akcji zbiórki artykułów szkolnych dla Rejonu Humańskiego na Ukrainie. - Akcja dotyczyła nie tylko szkół powiatowych, ale również i przedszkoli. Były też osoby cywilne, które przynosiły dary. Oczekujemy na odbiór tych przedmiotów przez przedstawicieli z Ukrainy. Do 20 czerwca artykuły te powinny wyjechać z Polski. Przy okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały nam pomóc w tej zbiórce i wesprzeć naszych braci Słowian – podsumował akcję Jerzy Berlik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.