http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Popowo Ignacewo hucznie powitało wakacje!

Wyróżniony Popowo Ignacewo hucznie powitało wakacje!

Tradycyjnie, jak co roku, na boisku przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Popowie Ignacewie w gminie Mieleszyn odbył się Festyn Szkolno-Parafialny na powitanie wakacji, który został poprzedzony mszą świętą na zakończenie roku szkolnego. Dla licznie zgromadzonych mieszkańców m.in. Popowa Ignacewa, Mieleszyna, Przysieki, Dziadkowa, Popowa Tomkowego przygotowano wiele atrakcji!


Na boisku nie mogło zabraknąć rozgrywek piłkarskich dzieci i młodzieży oraz licznych gier i zabaw dla dzieci. Były więc m.in. dmuchany zamek, walka na mieczyki czy możliwość pomalowania twarzy. W przerwach między poszczególnymi zabawami, swój kunszt wokalny prezentowały uczennice szkoły w Mieleszynie.

Jako że festyn odbywał się w Popowie Ignacewie, nie zabrakło także spotkania z Karolem Soberskim, autorem książki „Skarb Dziedzica”, który opowiedział o książce oraz o życiu i działalność Franciszka Saskowskiego, fundatora miejscowego kościoła i budowniczego pałacu znajdującego się w Popowie Ignacewie. Zapowiedział też, że w 2018 roku ukaże się druga część „Skarbu Dziedzica”. Nie zabrakło też indywidualnych rozmów z autorem w trakcie których mieszkańcy dzielili się swoimi informacjami związanymi z historią Popowa Ignacewa.

Przybyli na festyn mogli również spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez parafianki, smacznej grochówki czy kiełbaski z grilla. Był chleb ze smalcem i ogórkiem. Po smacznym posiłku przyszedł czas na spalenie trochę kalorii, czyli zumba!

W trakcie festynu można było skorzystać z kurtyny wodnej przygotowanej przez strażaków z OSP w Mieleszynie. Jak się okazało, kilkoro dzieci musiało pójść do domu, by się zmienić przemoczoną odzież.

A że do tego bogatego programu dostosowała się piękna, słoneczna pogoda (na krótko przerwana letnim deszczem) to licznie zgromadzeni mieszkańcy przez kilka godzin świetnie się bawili! - Oby więcej takich festynów! - dało się słyszeć od mieszkańców.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.