http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dni Rogowa zawitały do Czewujewa!

Wyróżniony Dni Rogowa zawitały do Czewujewa!

Trwają Dni Rogowa, które rozpoczęły się przed tygodniem w Gościeszynie. Druga odsłona święta gminy odbyła się w Czewujewie, gdzie festyn połączono z Dniem Dziecka w tamtejszym sołectwie. Program przygotowany na sobotnie popołudnie i wieczór, do tego piękna, wakacyjna pogoda sprawiły, że na imprezie zjawiło się wielu mieszkańców Czewujewa i okolic. Największe wrażenie na zebranych zrobił zespół folklorystyczny Pałuczanie. Patronem medialnym Dni Rogowa są informacjelokalne.pl.


Wczorajsza odsłona Dni Rogowa, która odbyła się na placu przy świetlicy wiejskiej, to zarówno atrakcje muzyczne, jak i liczne konkursy oraz zabawy z nagrodami dla dzieci.

Gwiazdą imprezy był zespół folklorystyczny Pałuczanie z Sarbinowa II koło Janowca Wielkopolskiego, który występując w swoich barwnych i regionalnych strojach zaśpiewał znane i lubiane pieśni oraz piosenki. Przyśpiewski zespołu wzbudzały aplauz wśród publiczności, a starsze pokolenie mogło wspólnie zaśpiewać wiele piosenek, które przypomniały im lata młodzieńcze.

Innym, bardzo dobrze przyjętym przez publiczność, punktem programu był występ dwoje laureatów VIII Gminnego Przeglądu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży, który odbył się w kwietniu w Rogowie. Na scenie zaprezentowała się Laura Kanigowska, która we wspomnianym Przeglądzie zajęła I miejsce w kategorii klasy IV - VI oraz jej brat Mateusz, który w tej kategorii był drugi.

Oprócz występów scenicznych dla najmłodszych czekał bezpłatny i zawsze cieszący się dużym powodzeniem dmuchany zamek. Dla całych rodzin był zaś bezpłatny poczęstunek, w tym kiełbaski z grilla.

Kolejne odsłony Dni Rogowa to imprezy: 20 czerwca w Mięcierzynie, 21 czerwca w Rogowie (Kłoda na jez. Rogowskim), 27 czerwca w Grochowiskach Szlacheckich i 4 lipca w Rogowie.

A co się działo w Czewujewie? Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu...

Więcej w tej kategorii: Podwodny świat Martynki »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.